Kedim. Neden Çok Tüy Döküyor

Mavissss

Kedim 1 haftadır çok tüy döküyor heryer tüy oldu gucagima aldığımda bile üstüm tüy oluyor buna nasıl bir çözüm bulabiliriz acaba

14 CEVAP

ayseeny

Benim kedim 11 aylık. 11 aydır döküyor. Varsa çaresi banada söyleyin..

goknur

Tuy dokumunun baslica nedenleri;

  • Stres

  • Kalitesiz mama ( tuy dokumu yasandigi durumlarda tavuklu mama ve tavuklu olan hicbisey yedirmeyin daha fazla dokum yasanabilir )

  • Vitamin eksikligi ( benim kedimde vardi ve cok fazla tuy dokumune sebep oldu. Ani kilo kaybindan dolayi ve ben malt kullaniyorum suanda.)

  • Mevsim gecisi
    ( benim bildigim bu kadar )

Eger yemesinde icmesinde bir sikinti yoksa tavuklu mama ve tavuk vermeyi kesip protein agirlikli besleyebilirseniz ve vitamin takviyesi yaparsaniz azalisi goruceksiniz. Benim kedimde kizginlikta 1 kilo kadar ani kilo kaybi yasadi ve cok stresli gunler gecirdigi icin cok tuyleri dokuluyordu yumak yumak. Bizde veteriner tavsiyesi ile tavuklu mamayi kestik balik agirlikli besliyoruz suanda ve ek olarak malt kullaniyoruz azalma olmaya basladi cok sukur. Kilomuzda yerine geldi.

Cerenatmaz

Benim kedimde çok tüy döküyordu. İç parazittendir dedim aşı oldu yine devam, dış parazittendir dedim yine aşı yine devam etti. Şimdide proplan mama çok döküyor dedikleri için mama değiştirdik. Bakalım düzelecek mi

deniz_berkan

Şuan benim kedimde cok fazla döküyor tüy değişiminde çünkü 7. Ayında belki dönemide gelmiş olabilir

pongul

acana pacifica

p0fudukCat

Hasta olmuş olabilir.

bach79

Merhaba benım 14 aylık bir kızım var scottish straight ama inanılmaz tüy problemi yaşıyorum bu aralar. Pro plan light hindilı kullanıyoruz acaba mama kaynaklı olabilir stres olarak herhangi bir sıkıntısı yok çok mutlu ek olarak macun da kullandık o da işe yaramadı .... Mama olarak tavsiye edebileceğiniz ne var?

bach79

Teşekkür ederim veteriner bu tür cins kediler için en iyi pro plan olduğunu söyledi ondan değiştirmede hep tereddüt yaşıyorum sizce cins olarak herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım?

bach79

scottish gibi türlerde protein yüksek olduğunda böbrek hastlaıklarına yol açıyor demişti ondan çekiniyorum ne dersiniz bu konu hakkında ?

Ceren atmaz
Proplanla zehirlemediginiz iyi olmuş hayvanı şimdi ne kullaniyorsunuz

pongul

bizim dişi scottisihimizde bir problem yaşamamıştık ancak tavuklu mamaların da tüy olayını olumsuz etkilediği bir gerçek maalesef.

Cerenatmaz

Kediasgiyim

İlk kez kedi beslediğim için fazlasıyla tecrübesizdim. Veteriner önerdi diye almıştım da. Şuan bonacibo kullanıyoruz.

bach79

Ben halen pro plan kullanıyorum tavuklu:(

deniz_berkan

Ben burda artık mamayla ilgili yorumlarımı özelden yazıyorum:) dr clauders skin&hair kullanıyorum işe yarıyor baya