Yavru Kurt Kemikle Besleme

alman kurduma kemik versem zararı olurmu ve tanıdık bir kasaptan kemik alsam kaynatıp versem birşey olurmu . teşekkürler

6 CEVAP

sekersoytolga

Feronia
Çiğ kemik bakteri filan açısından sıkıntı olmaz mı ? Benim yaptığım kemik suyu yaparken bi taşım kaynadıktan sonra köpeğe vericeğim kemiği çıkarıyorum. Diğerleri kaynamaya devam ediyo. Bi taşım kaynadığı için temizlik açısından daha iyi olur diye düşünüyorum

sekersoytolga

Furkanbirben dostum Feronia benden daha fazla bilgiye sahip. Ben de kendisinden Bilgi aldım besleme konusunda. Söylediğini yapabilirsin,ama bana kalırsa yine de bi taşım kaynat derim

deniz_berkan

Kemik hayvanlarda bağırsak delimine kadar gidebilir çokta tavsiye edilmiyor ama tabi konu ile ilgili daha bilgisi olan arkadaslar daha detaylı bilgi verebilir

sekersoytolga

Benim de bi Alman kurdum var profilden bakabilirsin. Tavuk kemiği kesinlikle hayır,ama dans kemiği yada kuzu koyun kemiği alıp kaynatabilirsin. Suyunu da ver kemik kas sağlığı için Bomba içeriğe sahip kemik suyu. Ayrıca glikozamin de içerir yüksek miktarda ki buda Alman kurdu,golden,Labrador gibi kalça çıkığı ihtimalinin yüksek olduğu hayvanlarda ciddi yardımcı olur. Kemiği kaynattıktan sonra zaten mikrobu bakterisi ölücek. Küçük parçalar olmadığı sürece ver önüne hem onunla oynar hem diş kaşıntısına iyi gelir hem de çene ve diş sağlığı açısından iyi olur. Kesinlikle tavsiye ederim kemik suyunun

Feronia

Kümes hayvanı ve domuz kemiği çiğ/pişmiş fark etmeksizin verilmemelidir çünkü kolay kırılan ve keskin parçalara ayrılan bir yapıya sahiptirler. Dana, kuzu kemiği ise çiğ olarak kemirme amacıyla verilebilir ama pişirilen kemik tavuk kemiği gibi kırılgan hale gelir. Kemik suyu ise çok besleyici ve glukozamin, kondroitin deposudur. Kemik suyunu vermeniz çok faydalı ayrıca çiğ kemik diş sağlığına birebir.

Feronia

Ben köpeğimi tam çiğ et ile besliyorum. Temizse ve doğru koşullarda saklanırsa herhangi bir sorun olmaz. Gözetiminiz altında fazla pişmemiş kemik de sorun yaratmaz ama.