Dışarı Çiş Hakkında Soru

mostalker

iyi aksamlar dilerim öncelikle öğrenmek istediğim birşey vardı sherlock 5 aylık bir erkek pug hergün işte saat 8-9 olsun 4 saat aralıklarla biz dısarı cıkıyoruz dısarıya alıstı evet ama şöyle bir sorunumuz var evde ya salona yada korıdora yapıyor tuvaletini gün içinde 3-4 kerede eve yapıyor bazen gece 12 de yapıp sabah 8e kadar yapmadıgı bile oluyor tutmus dıye sevınıyorum hatta benim odama hiç tuvaletini yapmıyor dedıgım gıbı yatagıda benım odamda yani evin diğer bölümlerini kendi evi gibi görmüyor mu da yapıyor yada işine gelince tutuyor işnie gelince salıyor mu anlamadım yada doğru yapıp öğrettiysem dısarıyı dısarıda yaptıgı 2 yer var genellıkle daha 5 aylık oldugu ıcın mı kacırıyor anlamadım 8. katta oturuyoruz yukarı cıkması ölüm gibi oluyor benim için kış ayı birde kıyafet bot vs derken cok yoruluyorum gunde 4 kere ne zamana kadar günde 3 kere veya 2 kere cıkarmam gerekır hadı 2 kere diyelim 1 yaşından sonra ama en azından 3 kere ne zaman cıkaraıblırım şöyle rahatlıkla 5-6 saat tutması kac ay daha surer? evde sureklı onu takıp etmek bıle yoruyor benı yaptıgında kızayım dıye

3 CEVAP

SimbaMia

Benim spaniel cocker köpeğim 1buçuk yıl günde 3-5 kere evde halı yatak vb. Yerlere yaptı. 5 kere de çıkarırdık. Hiç öğretemedik

Crnrts

Dışarı yaptığında ödül maması verip eve yaptığında kızabilirsiniz belki işe yarar

mostalker

çok şükür bir sorun yok odama yapmıyor salona yapıyordu yavas yavas oda kesiliyor :)