Surekli Miyavlama?

Roza23

Kedim 7 aylik erkek ve son zamanlarda surekli evde miyavlayarak gezmeye başladı. Bahcede baktigim 2 kedi var genelde onlara miyavliyordu istemediği icin ama artik evde gezinirken bile miyavliyo ve normal sesle degil. Maoouv şeklinde sona doğru kalinlastiriyo sesini. Yani pek anlatamadım ama korkum kizginliga girmiş olması. Şu an götürsek kisirlastirilir mi sağlık açısından problem cikar mi acaba?

8 CEVAP

busrasari

kızgınlık dönemı bıttıkten sonra kısırlaştırın

SimbaMia

Kızgınlık dönemi içindeyken ameliyat doğru değilmiş. Kesildikten sonra götürün diyorlar.

emreovec

Ergenliğe girmiş olabilir. Erkek kedi 8-10 arasında ergenliğe girer ama 7 'de olmaz denecek bir yaş değil. Erkek kediler kızgınlık dönemlerine girmelerinden itibaren, kısırlaştırılabilirler.

SimbaMia

Mauuuuv şeklinde miyavlamaları kesilince ameliyat olmasının daha uygun olduğunu bizim veterinerimiz söyledi. Ben de mauuu lar kesilince nasılsa geçti diye götürmedim. 2hafta sonra tekrar başladı. Ses bi 10gün kesiliyor, sonra yine.. Anladım ki bundan kaçış yok

deniz_berkan

benim kedim 6,5 aylıkken girmeye basladı yapıyla alakalı bir durum bu kızgınlıga tamamen girmeden kısırlaştırdım. bahsettiğiniz sesler , ateşlenme , halsizlik , aniden gelen enerji lerle belli etti kendini

Roza23

Teşekkür ederim cevaplarınız icin. Bu maulari ne zaman kesilir acaba 1 hafta falan surer mi

SimbaMia

Evet bazı period 5 gün bazen 10gün sürdü Simba'da

Roza23

Bu dönemin rahat geçmesi icin ne yapabilirim peki