Kedilerin Parazit Aşısı

Nurbaran

Oğlum 5 aylık veterinerimiz 27 kasımda antiparaziter aşısını yaptı. Diğer aşıları da tamam. 3-4 ayda bir parazit damlasını alıp ensesine uygulayabileceğimizi söyledi. Geçen gün başka bir veterinere sordum damla tek seferlik ve iç parazit aşısını da yapmam gerektiğini söyledi. Daha önce bu damlayı kullanan var mı acaba? Damlaya pek güvenmiyorum aşısını yapsam daha iyi değil mi?

5 CEVAP

MRDUMAN

Benim minnoşuma da sadece damla uygulanıyor iğne yapmadılar hiç hem iç hem dış parazit için iki ayrı damla var artık 2 ayda bir kendimiz damlatacağız

Nurbaran

Kimsenin bir fikri yok mu?

Nurbaran

Bana sadece dış parazitin damlasının olduğunu söyledi veteriner

yasement

Ic parazit damlasi da var profender diye. Igne damla hap 3unu de denedik biz ama hapla devam ediyoruz

kedist

iç paraziti mutlaka yaptırın. fakat evde bakıyorsanız dış paraziti damla şeklinde alıp kendinizde yapabilirsiniz fakat sakın şırınga vs. paketsiz şekilde verilen damlalara güvenmeyin. onun dışında damlaya güvenmiyorsanız veterinerin yapması daha uygun hiç kendiniz yapmayın.