Kedim Doğum Yapacak !

Ekinburcuu

Arkadaşlar kedim 1 hafta sonra ilk doğumunu yapacak sizce ne yapmalıyım ? Hamgi durumlarda endişelenmeliyim ? Ne zaman veterinere götürmeliyim ?

4 CEVAP

YasaYasa

Endişelenmeyin siz kedinizin yanında durun doğumuna yardım edin içgüdüsel olarak o her şeyi biliyor altına temiz çarşaf serin veya havlu :))

SelinTuksal

Doğum başladığında kedinize dokunmayın, doğum refkeksleri güösüzleşir demişti bize veterinerimiz.

eymn55

Ona yavrularını içine koyabileceği bir yer yapmaya çalışın(karton kolinin içine yumuşak bi polar serebilirsiniz mesela) ve bırakın kendisi keşfetsin.Çünkü bu konuda sizi takmayacak ve kendisi nereyi güvenli buluyorsa yavrularını oraya taşıyacaktır.Yanına su ve mama kabını bulundurun.Çünkü ilk zamanlar yavruların bulunduğu bölgeden uzakta rahat etmiyor içleri yemeği bile yarım yamalak yiyip yavrularının yanına koşuyordu bizimkisi. :)

eymn55

Bu arada bulunduğu yeri güvensiz hissetmemesi için çok gürültü olmamalı.