Kedi Almak İstiyorum Ama Annem İzin Vermiyor

Aslında annem babam abim hepsi kediyi seviyorlar ama annem izin vermiyor. onu nasıl ikna ederim?

8 CEVAP

bhdrnsnci

Benim annemde istemiyordu pis olur tüy döker şöyle böyle falan çok kesin biri ama ben ikna edebildim kumu var dedim sadece ona yapıyo dedim iyi bakınca tüy dökmüyo dedim kafesinden çıkmaz zaten dedim bişey olmaz miyavlamıyo da çok dedim temiz kendini temizliyo sürekli falan dedim onunda bi canı var dedim napıyım sokağa mı atıyım dedim ikna oldu biraz kafesten çıkmıycak dedi tamam çıkmaz dedim ama eve getirdiğimde kafeste nasıl yaşıycak küçücük yerde sen yaşayabilir misin dedim ağlıyo baksana dedim şimdi oda da istediği gibi dolaşıyo sorun yok..

NehirC

İstemiyorlarsa almamanızı öneririm.

Heiter

Duymak istediğiniz cevap bu değil muhtemelen ama: Kedinin sorumluluğunu tek başınıza alabilecek kadar özgür olana kadar (ayrı ev, yeterli boş vakit ve yeterli bütçeyi kastediyorum) annenizin dediğine saygı duymak zorundasınız malesef. Kendince haklı o da :/

bhdrnsnci * teşekkür ederim ama maalesef sen evde yoksun bizim de işimiz var falan diyorlar bakamayız hayvan üzülür diyorlar

SimbaMia

Kedilerin huyuna göre birlikte yaşamanın zorlukları oluyor. İyi huylu kedi ile yaşamak muhteşemdir. Ama tersi de olunca bu sefer kediyi tekrar sokağa bırakamıyorsunuz. Onu da sevip bağlanıyorsunuz ve ev artık onun evi oluyor. Anneniz de zorlanabilir. Huyunu bildiğiniz bir ev kedisini almanız belki durumu kolaylaştırır. Bazı kediler kucağa gelmez sevdirmez hatta yüzünüze bakmaz. Çok sevdiğim kedim aynen böyle. O uyurken ancak sevebiliyorum

SimbaMia

Diğer kedimi ona arkadaş olsun diye almıştım. O ise tam tersi iyi ki 2kedi almışım

Klimt

Yakin zamanda kedi sahiplendim, kendi evimde yasiyorum ama ara sira ailem geliyor. Annem hic istemedi ama mecburen alisti. Alisti dedigim hic dokunmadi ama simdilerde konusuyorlar. :) Fakat acikca soylemek gerekirse yalniz oldugum zamanlarda zorlandim cunku kedim cok hastalandi. Ufak tefek hastaliklardi cok sukur atlattik ama veterinere gidip gelmek bile zorlasmaya basladi cunku cok geriliyor, bagiriyordu yolda en basitinden. Maddi boyutuna girmiyorum cunku sizin probleminiz maddi degil. Ben almadan once belki iki yil belki daha fazla arastirdim. Kedi sahipleriyle konustum ve hepsini aktardim aileme. Hem fikre alistilar hem de ne kadar istedigimin farkina vardilar, sonucta iki yil uzun bir sure. Buna ragmen bazi gunler yine de erken aldigimi dusundum. Elbette pisman degilim ama dusunmek gereken cok sey var. Ve suna eminim ki aldiktan sonra vermek zorunda kalmak cok daha zor olacaktir. Umarim dogru karari verirsiniz.