Kızım Sadece Hazır Kuru Mama Mı Yemeli ?

snkcl

3 aylık golden kızım var, hazır mama yiyor farklı bişeyler vermeli miyim yiyebilir mi ?

12 CEVAP

Kuru mama yemesi her zaman avantaj olacaktır. İyi kaliteli bir kuru mama tüm beslenme ihtiyaçlarına yöneliktir. Ayrıca sert olduklarından dişlerin mekanik olarak temizlenmesinde de rol oynarlar. Sadece kuru mama yeterlidir. Ev yemeği bunun bir standardı malesef yok. Konserve vermek keza sıkıntı yaratacaktır.

Robin

şahsen ben ev yemeğiyle köpek beslemeye karşıyım ama öyle bir şey yapacaksanız eğer tuz oranı,yağ oranı ve şeker oranı düşük yiyecekleri tercih etmelisiniz

vlkn

yavru köpekler için konserve mamalardan alabilirsiniz yiyebilirler.

snkcl

Peki evdeki yiyeceklerden verebilir miyiz ?

snkcl

Teşekkür ederim sağolun :)

yorkshia_gsd

köpeğinize arada mamasına takviye olarak çiğ et verebilirsiniz.

Çiğ et vermek kesinlikle sakıncalı öyle bir şey yapmayın .

izzy

Cig et cok parazit dokmesine sebep olur en azindan 3 aylık yavruya

yorkshia_gsd

parazite sebep olmaz. ben çiğ besliyorum. parazit yapar zararlıdır saçalıklarına kulak asmamanızı öneririm.

izzy

Nen ogluma veteriner onerisi ile az olmak kaydıyla salatalık kaşar peyniri ve haftada 1gun kabuguyla beraber ezin kabuklarını suda haşlanmış yumurta verebilirsiniz