Sokak Köpeğinden Kedilere Virüs Bulaşır Mı

Merhabalar. Ben dün sokakta yavru bir köpek buldum dayanamadim aldim. Yuvalandirmak istedim açıkçası benim kedim oldugu icin anlasamazlar. Herneyse çokta korktuğum gibi olmadı. Kedim köpeği kokladi kokladi ama uzaktan izlemeye devam etti yanina pek yaklaşmadı. Sonra bu köpek sağa sola pislemeye başladı. Temizlerken gördüm ki ishal ve kanlı. Biraz araştırma yaptım bulaşıcı bir virüsmüş. Acaba kedime bulaşır mı? Köpek yarin bir çiftlikte yeni sahipleriyle buluşcak. Oğluşuma bisi olur mu?

2 CEVAP

dollfacepersian

Köpeklerde ve kedilerde aynı hastalıklar olabiliyor, bulaşabiliyor diye biliyorum. Bildiğim hastalıklar parvo ve gençlik hastalığı. Tabi ki veterinerinize danışmanız çok daha iyi olur

Ben bir köpeğin bir kediye hastalık bulaştıracağını sanmıyorum. Aynı şekilde bir kedi de bir köpeğe hastalık bulaştıramaz. Sonuçta bu tip hastalıklar hayvanların kendi türleri arasında yayılıyor diye düşünüyorum. Yine de aklınızda bir şüphe varsa veterinerinize danışmanız daha doğru olacaktır.