Kedim Normalden Farklı Olarak Çok Hızlı Nefes Alıp Veriyor Tehlikeli Bir Durum Mu?

Gzdeeeee

Merhaba, benim evde tekir dişi kedim var. Ve 5 buçuk aylık oldu. Aldığım süreden beri hep oyun oynardık, ilgilenirdim. Kendi kendine yaramazlıklar yapardı. İlk defa 2 gündür nefes alıp verişini karnından farkettiğim kadarıyla çok hızlı, acaba çarpıntı tarzı bir şey var mı diye endişeleniyorum. Normal olabileceğini düşünüyorum ama neden önceden hiç yaşamadık? Ayrıca şu an kendi evimdeyim ve burası öğrenci evime göre çok daha sıcak. Sıcaktan olabileceğini düşündüm ama ev değişikliği yapalı 9-10 gün oluyor daha yeni başladı bu hızlı nefes alma durumuİtalik Yazı

6 CEVAP

aysegunerr

Ağzı açık hızlı hızlı nefes alıyorsa acıdandır veya ateşi vardır. Her yerine iyi bakın bir yerini incitmiş yaralanmış olabilir. Benim kedim tırnaklarını kestiğimde ya da tüylerini taradığım da çok hızlı nefes alıp veriyor. Ağzı kapalı hızlı hızlı nefes alıp veriyorsa; bir şeyden korkmuş, heyecanlanmış olabilir, koştuktan sonra olabilir veya bir hastalığın belirtisi olabilir. Sıcakta da hızlı nefes alabilir. Kedim kaloriferin yakınında yattığında daha hızlı nefes alıyor. Nefes alırken ses çıkarıyorsa burnu tıkalı olabilir.

Elfffff

Merhabalar buradan resim yollamayı bilmiyorum ama yollayabilirsem benim kedim de bu şekilde nefes alıyordu.Çok endişelenmiştim.Veteriner sıcaktan olabileceğini ya da stresten olabileceğini söylemişti.Mesaj kutusundan atılırsa deneyeceğim.

Gzdeeeee

Ağzı açık olmuyor, nefes alırkende sesi çıkmıyor sanırım heyecandan veya korkudan oluyor. Umarım bi hastalığı yoktur teşekkürler :)

Elfffff

Burdan beceremedim,yeni soru sorucam oradan görebilirsiniz.

Gzdeeeee

Atarsanız sevinirim gerçekten bende endişeleniyorum çünkü

Elfffff

Yazdım :) neden bu şekilde nefes alırlar başlığında resmi var