Sokak Kedileri Yuvası İçin

aleyn

arkadaşlar sokakta yaşayan bikaç yavru kedi için bi yuva yapacağız içine sıcak tutması için neler konabilir, kumaş koymayı düşünmüyoruz su çektiği ve zor kurudugu için, nette genelde strafor denmiş sıcak tutma konusunda işe yarıyor mu, çuval tarzı bişeyler konsa olur mu vb..?

6 CEVAP

öncelikle bir koli kolinin dışına strafor ve içine yumuşak bir şey koyun ve üstünede çuval serin hem o zaman yuva'nın içi sıcak olur ve ıslanmaz

Elfffff

Bizim sokak kedilerine sanırsam tüplü televizyon kabıymış.Ya da başka bir şey,köpükten bir yuva var.Sürekli içindeler.Köpük mü deniiyor bilmiyorum

Elfffff

Pahalı olur ama su tutmayan kumaşlar oluyor,ya da onun gibi bi şey bulup ondan minder yapabilirsiniz.

aliberken

Kolinin içine (kedilerin oturacakları kısım alt tarafına) strafor(köpük) koyup kutunun dışını nakliye zamanı ürünleri paketlemede kullanılan baloncuklu naylonla kaplayın.Baloncuklu naylon kalın ve su geçirmez olduğu için kullanabilirsiniz.Son olarak büyük boy çöp poşetlerinden geçirin.Poşet yırtılsa bile alttaki baloncuklu naylon sayesinde kutu zarar görmez.Evi koyduğunuz zaman üzerine taş koymayı unutmayın.
Koli çok hafif olduğu için rüzgarda uçabiliyor. :)

aleyn

teşekkürler.. straforu sadece içine değil dışına da koyup bantlayacağım o zaman ama işte o yumuşak şey ne kumaş kazak tarzı şeyler mi? nette onlar özellikle sabahları çiğ çektiği için nemleniyor ve zor kuruyor demişler o yuzden içi için bi alternatif aradım..

aleyn

hımm bi bakayım bu aklıma gelmemişti teşekkürler..