Sosis Veya Sucuk Köpeklere Zararlı Mıdır?

metindr

Köpeğimize salam,sucuk,sosis versek zararı olur mu acaba?

8 CEVAP

ayca

evet zararlıdır verilmemeli. çeşitli alerjilere sebep olabilir daha da kötüsü insanlara zararı olmadığı iddia edilen koruyucu maddeler köpekler tarafından sindirilemiyor bu sebeple aniden veya ilerleyen dönemlerde sorun çıkması muhtemel. kesinlikle vermemenizi tavsiye ederim.

Sosis, sucuk gibi ürünlerin köpeklerinize verilme veya verme amacınızı anlamıyorum. Eğer onları mutlu etmekse boşverin sağlıklarını !!! Bir çok firmanın sosis ve o tarz çiğ işlenmiş ürünlerinde salmonella, giardia,coccidia gibi parazitlerin çıktığı, bu ürünlerdeki yapay koruyucu maddelerin varlığı, sindirim sistemini bozduğunu unutmayınız.Size tavsiyem her zaman kaliteli kuru mama. Kaliteli kuru mama hastalıkta fiyat olarak kendini amorti eder.

mge1978

sosis ve salam benim köpeğimi kusturuyor ama sucuk yedirmedim

Nhnnn

ben kendim bile sosis yemiyorum zaten köpeğimie de yedirmem size de tavsiye etmem

Robin

detaylı bilgi için veteriner beye teşekkürler.

metindr

henüz vermedim ben de sucuk falan, ama ne zaman sucuk kokusu alsa gelip dileniyor benden emin olamadığım için vermedim hiç. bundan sonra da vermeyeceğim teşekkürler değerli yorumlarınız için

dogaaonaat

şahsen ben köpeğime sosis + kuru mama yediriyordum. ( köpeğim köyde kuzenim bakıyor )Sosis'e bayılıyor. Ne zaman sosisi göstersem bir sağa bir sola zıplıyor. Kötü etkende görmedim şahsen

Robin

bence bu hayvan sağlığında uzman olan birinin tavsiyesine uymanız daha olumlu bir hareket sanki. sosis gibi besinlerde ne gibi parazitler var anlatılmış gayet güzel. bunlar hemen etki göstermese de ileride soru yaşatabilecek şeyler. yine de sizin tercihiniz tabii