Köpek Alıcam Lütfen Yardım Edin

dogaaonaat

Merhaba arkadaşlar ben tüysüz şivava yani chihuahua alıyorum.Sorularım olacak sizlere.
1-Apartman hayatına uygun mudur ? ( Haftanın her günü dışarı çıkarabilme imkanım var)
2-Bakımı kaç saatte veya kaç gün arayla yapılmalıdır ? (Hergün ilgilenebilirim)
3-Eğitilmesi kolay mı ?

Öncelikle hepsini biliyorum ama yinede bilgim tam olmasını istiyorum.

9 CEVAP

vhope

SATIN ALMAYIN LÜTFEN

Gofretsla

Pet shoptan almayın lütfen!

dollfacepersian

Üstteki iki yoruma katılmıyorum. Nasıl yetiştirirseniz o şekilde olur. Pug alıp düzgün yetiştirmezseniz de tehlikeli olur şivava alıpta düzgün yetiştirmezseniz tehlikeli olur.
Komşumun şivava cinsi köpeği çok düzgün yetiştirilmemesine rağmen çocuklarla bir sorunu yoktu. Çocuklar ve ben gezdiriyorduk.
Ek olarak ilk köpeğinizse küçük ırk iyi bir seçim olmayabilir. Nedeni için lütfen izleyin. Yılların kopek tecrübesi ve köpek eğitmeni olarak konuşuyorlar. https://m.youtube.com/watch?v=0vs5SyHroOo

Apartmana hayatına uygun bir köpek. Duygusal enerjik oyuncu bir ırk. Eğitim olarak bir golden veya collie gibi olmasa da her şeyi öğretebilirsiniz minnaka :) Bakımı kolay sadece küçük ırk olduğu için kilosuna ve dişlerine dikkat edin.Onun haricinde hayırlı olsun

dogaaonaat

Teşekkür ederim. Kilosuna göre kuru mama yedirmem lazımmış doğrumu ? Bir de dişlerine kaç ayda veya kaç haftada veterinere götürmeliyim ?

yorkshia_gsd

her köpek kilosuna göre kuru mama yemez mi zaten?

fatihh10

Bence kesinlikle almayin cunku o cins havlayacak uluyacak eminim ben buna binadaki kisilerle kavga edeceksiniz pug cinsi alin bende

aycacetin2472

Evt ve pek cocuklarla gecinemiyolar bilginize:))

doglove777

Köpek apartman hayatına uygun olmayabilir çünkü çok havlıyorlar. Ve bu apartman sakinlerini rahatsız edebilir onun yerine pug almayı düşünebilirsin