Köpeğim Yalnız Kalırsa Ne Olur?

guineapigela

köpeğimi yeni sahıpleneceğim ilerki günlerde evimizde olacak ilk defa bir kopeğim olmuyor aslında onceden çok kısa bir süre bir kopeğim vardı ama bir kaç gün köpeği aldığımda sürekli yalnız kalması gerekecek evde.... bir tahminen beş saat evde yalnız duracak haftanın bir beş günü falan bu onun için ne kadar sağlıklı bir durum psikolojik olarak etkileri nelerdir

7 CEVAP

Eğer cinsi beagle ise geldiğin zaman evi yerinde bulamaman mümkün. Başıma geldiği için söylüyorum

Tugbabilginer

Merhaba mamasını ve suyunu bırakıp eve geldiğinizde ona zaman ayırırsanız bi sorun olacağını sanmıyorum birde oyalanması için ilgisini çekecek oyuncaklar :)

guineapigela

teşekkürler rahatladım

Crnrts

Eğer yavruysa çoğunlukla uyuyacaktır gün içinde. Kalkmanız gerekenden daha erken kalkıp 1 saat falan oyun oynayıp olabildiğince onu yorun. Daha sonra zamanın çoğunu uyuyarak geçirecektir. Etrafta parçalayacağı bir şey bırakmamaya özen gösterin. Koltuklara örtü örtmenizi tavsiye ederim döşemelerini ve koltuk ayaklarını parçalayabilir. Bir de en önemlisi tuvalet. Her yere tuvaletini yapacaktır eğitimi yoksa. Tüm odaya gazete kağıdı serebilirsiniz

kedi_delisi

O zaman kesinlikle yavru almayın ağlar psikolojisi bozulur evdeki her şeyi mahveder sıkılır yavru köpekler asla evde yanlız kalamaz

Crnrts

Bende kızımı sokakta bulduğumda 2 aylıktı ve 3 gün sonra okulum başladı. Elimden geldiğince az yalnız bıraktım ama sorun olmadı. Ev için önlem aldım halıyı kaldırdım vs. Asla yalnız kalmaz diye bir şey yok alışıyor bi şekilde. Yavru olması bağlarınızı daha güçlü yapar bence. Siz büyüttüğümüz için. Sadece sabır ve özveri gerektiriyor.

sekersoytolga

Mamayı ve suyunu gün içinde bırakın diyen arkadaş ya köpek bakımından bi haber,yada bayağı vakti var. Evet 24 saat temiz içme suyu dursun kabında. Ama köpeğinizin yaşına göre mama saatleri olursa tuvalet ihtiyacı açısından sizin de işinizi kolaylaştırmak adına iyi olur. Yavru bi köpek için günde 4 kez azar azar mama vermek güzeldir. 2 aylık bi yavru mama yedikten yaklaşık 2-3 saat içinde tuvaletini yapar. 4 aylık bi köpek 5-6 saat içinde yapar. 6 aylık köpek 7-8 saat içinde yapar ortalama olarak. Eğer mama sürekli önünde olursa tuvalet saatlerini kontrol edemezsiniz. Yetişkin bi köpek tuvalet ihtiyacını uzun süre tutabilir. Ama yavru ve özellikle 5-6 aya kadar olan yavrular bunu yapamaz. Evden çıkarken sevdiği oyuncakları koyun önüne. Girdiği odalara farklı farklı şeyler koyun ki evin içinde dolanırken ilgisini çeken şeyleri görüp onlarla vakit geçirsin