Sokak Kedisini Aşısız Eve Getirmek Ne Kadar Hijyenik?

guineapigela

eve kedi aldım ama açıkcası sağlığım açısından korkum var çok ciddi nedenlere yol açabilir mi ciddi hastalıklar vb...??

15 CEVAP

busrasari

hiçbişey olmaz kedi hastalıkları insanlara geçmez zaten ama pireler için damla alın

kedilimadam

Dış parazit konusunda bir yorum yapamam olumlu ya da olumsuz bir tecrübem olmadı.Ancak iç paraziti kesinlikle yaptırmalısınız, çünkü iç parazit insanlara da bulaşıyor. Tecrübe etmiş biri olarak söylüyorum. Sokakta kedilerde iç parazit çok sık görülüyor ve evinize iç parazit aşısı yaptırmadan getirdiğiniz kediden bu iç parazitlerin size bulaşması çok kolay çünkü ev ortamında çok daha hızlı yayılabiliyorlar.Kumundan çıkıp kucağınıza geldiğinde sürtünmesiyle dahi size bulaşabilir.O yüzden iç paraziti muhakkak yaptırın hatta gerekli ekonomik duruma sahipseniz iç parazitini de yaptırarak bir an önce karma aşıya da başlayın derim ben. Bu hem sizin hem de onun sağlığı için çok önemli.

Feronia

Aşı olup olmamasının önemi yok, önemli olan hastalık taşıması.

Yurda35

Aşı olmadan eve getirdiyseniz eger sirkeli su ile silin tum vucudunu...islak birakmayin ama.....hemen ertesinde ise en azindan ic ve dis parazitlerini yaptirin biran once....daha sonrada diger asilarini...aşılar zaten hastalik tasima veya hastaliga kapilma ihtimalini engeller....

pistan32

Ben biyerde okuyup papatya cayi denemistim bence faydasida oldu tuyleri baya parladı tabi hayvanı ıslatmadan yuzeysel bi sekilde en azindan icim rahatlamisti tavsiye ederim

Reyaura

Insan için önemli olan iç dış parazit . Hic bi sıkıntı olmaz. Kedinin piresi insana bulasmiyor zaten en fazla isiriyor :D Alın evinize bi sıkıntı çıkmaz

eltarcin

Tüy ağzına kaçınca yok içerde büyür, yok kist oluşur; Şehir efsanesi bunlar... Kaç defa daha bu tür aşılar iç/dış parazit olmadan ağzıma kaçmıştır tüy. Maşallah turp gibi ayaktayım.

ZeynepG

Sokak kedisini aşısız bir şekilde eve götürebilirsiniz bir sorun olacağını düşünmüyorum. Ben de kedimi sokaktan alıp eve getirmiştim ve hiç bir sorunla karşılaşmadım. Ama bir müddet geçtikten sonra iç-dış parazit aşısını yaptırırsanız çok daha iyi olur :)

pongul

evet açabilir. iç-dış parazit uygulaması hemen yapılmalı.

Pamuqum

Aynen iç dış önemli iç parazit kedinin tüyünde bulunan parazitler yüzünden tüyün ağzınıza kaçtığında kist olmanızı engeller,dış parazit de pireleri öldürür

Breda

kedinin ağzında burnunda bir akıntı yoksa iyi görünüyorsa iyidir çok ciddi bir şeyi yoktur.. asıl iş insan kardan korkmalı.. kimde ne hastalık var bilinmez.. hayvanlar öyle değil.. sadece evde başka hayvan varsa ona bulaşmaması işi için daha dikkatli olunmalı.. bize bir şey olmaz..

SemaNur61

Veterinerden ilgili aşıları edinirseniz her iki tarafta rahat etmiş olur.. Allah muhafaza Çeşitli hastalıklar bulaşmasın.. böylece daha iyi vakit geçirebilirsiniz:)

guineapigela

teşekkürler

guineapigela

zaten kedi sahıplendirceğim su an ara sıra evime giriyor çıkıyor sahıp bulunca ya kadar iç dış parazit yapmayı düsünüyoruz ancak bunun içinn hiç vaktımız zakanımız yok :) sadece evimize alıyoruz ara sıra .... TEŞEKKÜRLER

Reyaura

Ic parazit dış parazit damlasi var vete götürmenize gerek yok bu ikisinin damlasini satan bi vetten alip uygulayabilirsiniz vet size tarif eder nasil uygulucaginizi:)