Kedilere Tasma Takmak Ne Kadar Doğru

pistan32

Yetiskin bi kedi sahiplendim gunduzleri dışarıda istedigi gibi geziyor apartmanda yasadigimiz icin kaybolma ihtimali ve insanların haksız muamelesine karşı tasma takmak istiyorum ama sanki dogru degil gibi geliyo sizce yanlısmi dusunuyorum

12 CEVAP

eltarcin

Bence takın. Ama @paticikpatisi'nin dediği gibi bir yerlere takılabilir. Onun için de çözüm var tabii. Mesela Tarçın'ın tasması öyleydi. Tasmayı çıkartmak için illa kenarlarından bastırmak veya kemer gibi açmak gerekmiyordu. Kedi bir yere takıldığı zaman çekince otomatik olarak açılıyordu. Yani hem aklınız kalmıyor hem de kedi güvende oluyor. Bence güzel bir şey.

Sakin takmayin kacarsa ve bulamazsaniz buyudugunde o tasma bogazini sikar.

ZeynepG

Evin dışarısına çıktığı için takmanızı öneririm barınaktan falan geldiklerinde de tasmayı gördüklerinde bir şey olsa almazlar sahipli olduğunu düşünerek

Klimt

Disari cikiyorsa takilmali bence, hatta numaraniz da bulunmali. Her ihtimale karsi.

Kjw

Sizin gözetiminiz dışında dışarı çıkıyorsa,kesinlikle takmanız gerekli,başına ne geleceği bilinmez,kaybolabilir,yaralanabilir,sahipsiz sanılıp alınabilir...Bu olasılıklarda çoğaltılabilir.Bilgilerinizin olduğu bir tasma takarsanız,acil bir durumda bulmanız kolay olur.

Ben normalde kedime tasma takmıyorum,rahatsız edici buluyorum ama dışarı çıkarken göğüs tasması takıyorum.

aleyn

tasma bi yere takılabilir dışarda koştururken bi yerden atlayıp zıplarken, kendi başına dışarı çıkan kedilere takılmaması gerektiğini düşünüyorum..

Reyaura

Evde takmiyorum ben surekli kasiyip rahatsiz oluyolar evden kaçma olasiligi yoksa takmaya gerek yok

pistan32

Gündüzleri dışarda zaten problem o yetiskinken sahiplendigim icin

Reyaura

Ozaman takin ve üzerine numarinizi yazin herşey olabilir sizi aramalari gerekebilir.

eltarcin

Pardon, @Patipaticikpatisi olacaktı :)

pistan32

Anladım tesekkurler

pistan32

Dısari cikarken takıp evde cikartsam tasmaya alismasinda bi problem olurmu