Apartmanın En Üst Katında Oturuyorum Ve Köpeğim Merdivenlerden İnmekten Korkuyor

zeynepp

yeni bir köpek aldım ve ben apartman dairesinin en üst katında oturuyorum köpeğim ve brn aşağı ineceğimiz sırada merdivenin başına geçiyor ve havliyor bende mecburen kucağıma alıp indiriyor kucağıma alıp çıkarıyorum onun bu korkusunu yenmesi için ne yapmam gerekiyor

2 CEVAP

Robin

yapacağınız şey ilk olarak onu kucağınıza almamak. Merdivenin başına geldiğiniz zaman önce köpeğinize otur komutu verin biraz sevin aşağı doğru onu çekmeden bir adım atın, çenesinin altını severek cesaretlendirici sözler söyleyin. 2. basamağa adımınızı atın yine sevin ve cesaretlendirin onu zorlamadan yavaşça merdivene doğru çekmeye çalışın gerekirse patisinden tutup merdivene adım attırın. sonra yavaşça aşağı inmeye devam edin. merdivenden inene kadar cesaretlendirici şekilde konuşmaya ve sevmeye devam edin. en son düz alana indiği zaman ödül maması verebilirsiniz. önemli olan sürekli cesaret ve ilgi ve çekiştirmemek.

zeynepp

çok teşekkür ederim