Mamasını Yemeyip Benim Tabağımı İstiyor

snkcl

Kızım bal hiç doymuyor. Veterinerin önerdiği kadar mamasını veriyorum ama biz yemek yerken sürekli bizim yemeğimizi istiyor. Öyle gözümüze bakıyor ki vermediğim için vicdan azabı duyuyorum :( ben yemek vermeyince kendi mamasını da yemiyor. Önceden maması için can atan kızım şimdi o mamayı sadece elimde yiyor. Ne yapmam lazım

6 CEVAP

asya-nese

Egerki ev yemeğine alışırsa mamasını artık yemicektir. Ne kadar zor olsada vermeyin o zaman pes edicek mamasını yicektir.

Robin

kesinlikle vermeyin yemeğinizden siz verdikçe o daha çok ister eninde sonunda yiyecek mamasından elinizle de vermeyin sakın yoksa hep öyle ister :)

pacmansoy

Maması onun beslenmesine fazlasıyla yetecektir normalde (kaliteli bir mamaysa tabi). Ama kuru mama dışında farklı lezzetlere alışırsa artık kuru mama yememesi çok doğal. Bakışlarına katlanın derim, hani siz şimdi kıyamıyorsunuz ya, aslında kendi yemeğinizden verince asıl o zaman ona kötülük etmiş oluyorsunuz. Çünkü bizim yediğimiz yemekler onların vücutlarına göre çok fazla yağ içermekte, sadece ömrünü kısaltmış olursunuz ve ilerki yaşlarda yağlanmaya bağlı hastalıklara davet çıkarırsınız. Kendi mamasında ısrarcı olun, inadı kırılana kadar vazgeçmeyin derim.

snkcl

Su kabından bile ben uzatmadığım sürece su içmiyor, yemek desek sabahtan akşama kadar aç kaldığında dahi ben vermeden yemiyor kıyamıyorum :(

Bizimkide ev yemeğini daha çok seviyor mamayi çok yemiyor belki sizinkide oyledir ilgi istiyo olabilir ama kesinlikle alıştırmayın yoksa arsizlasiyorlar