Köpeğimin Tuvalet Sorunu

YASEMINY

köpeğimin tuvalet sorununu halen atlatamadık . bugün sitede dolaşırken gördüm kediler için kum koymak için kutu gibi bir şeye denk geldim adı comfort açık tuvalet olarak geçiyor. acaba bunlardan alıp içine kum koysam ve bolca çiş spreyi sıksam köpeğim oraya alışır mı ?

7 CEVAP

huseyin1

en zor eğitimlerden biridir doğru ve sabırlı uygulanmazsa yanlış veya olumsuz sonuçlar doğurabilir ortalama 4-6 ay sürer tuvalet eğitimi tabi doğru ve sabırlı uygulanırsa. kedi tuvaletine alışması bence biraz zor çünkü kediler için tasarlandığı için boyut sorunu yaşayabilir

miaerdem07

Köpeğinizi çişini yaparken gördüğünüzde hayır diyip dışarı çıkarabilirsiniz. Sizinki 1 yaşında olduğu için fazla sabırlı olmanız gereken bir durum ama bunu yaptıktan belli bir süre sonra tuvaleti geldiğinde kapıya gitmeye başlayacaktır.

Ugurkoc34

Kaç aylık ? Ben 4 aylık jack russel ile uğraşıyorum:) ve hala vakti var

YASEMINY

Maalesef benimki 1 yaşında

YASEMINY

çalıştığım için bir de ev değiştirdiğimden dolayı köpeğim de zorlandı dolayısıyla . şuan 1 yaşında ama halen tuvalet eğitimimiz yok . ne yapacağımı açıkcası bilmiyorum .

KITMiR

benimde köpegim yeni çiş damlası kullanıyorum sizde deneyin biraz zor bazen kaçırıyor ama daha 3 aylık olacak oda

YASEMINY

çiş spreyi kullandım ama maalesef bende işe yaramadı