4,5 Aylik Kedim Hamile Kalabilir Mi?

Kedicicansu

4,5 aylık kedimi sıkılıyor diye dışarıya çıkarıyorum dün dısarıya cıkarttıgımda baska bir kediyle çiftlesirken gordum ama o daha cok kucuk... ve bugun normalde oturdugu yerde zıplarken bugun mama yiyor ve akşama kadar yAtıyor kucuk oldugu icin korkuyorum.hamile oldugundan supheleniyorum.dogumunda bi sakınca yada tehlike olur mu?(kucuk oldugu icin)

26 CEVAP

zeynepgurgen

Cins olmasıyla hiçbir alakası yok. Madem tasma ile kontrolünüzde çıkaramıyorsunuz o zaman hiç çıkarmayın.

Reyyanhan

Hemen ertesi gün löp löp yiyerek belli etmez bunu . 1 günde anlayamazsınız . Küçücuk kediyi dışarı salmamaniz gerektiğini kötü bir deneyimle öğrenmiş olduğunuz . Kediniz in aşıları tam mi ? Lütfen daha dikkatli olun . Hastalık kapabilir. Hami le ise doğumda kötü şeyler yaşayabilir. Veterinerinizden destek alın ve çok iyi besleyin onu daha gelişim aşamasında iken bu durum çok kötü olmuş

Reyyanhan

Aşıların bile engel olamadığı virüsler var . Yinede salmayin

zeynepgurgen

Virüs olmasa arabalar var, kötü niyetli insanlar var, çocuklar var, diğer kediler, köpekler var... Var da var. Ancak kendiniz kontrollü çıkarabilecekseniz çıkarın.

zeynepgurgen

Sağlam bir göğüs tasması edinirseniz daha güvenli olur.

zeynepgurgen

Göğüs tasmasını sürekli değil sadece dışarı çıkaracağınız zaman takmanız gerekiyor.

Reyaura

Çıkarırsınız iş işten geçmiş şimdiden sonraya dikkat edin diyor arkadaşlar. Sürekli miyavlaması zaten kızanda olduğunu gösteriyor dışarı çıkma isteği de. Kediniz daha çok küçük olduğu için üzerine daha çok düşmeniz daha sağlıklı beslenmeniz gerekiyor dogumda ölüm olmamasi için

Kedicicansu

Acaba hamile midir?

Marlo

Evet kalanı gördüm ben o ihtimal var

NehirC

Kızgınlıkta değilse kalmaz. Ki zaten kızgınlıkta olan kediyi dışarı çıkarmazsınız sanıyorum.

Kedicicansu

#Reyyanhan aşıları tam

Kedicicansu

Son gunlerde kapilari tirmaliyordu ayagimiza saldiriyordu martta geliyor kizginliga girdigini dusundum ailemizde baska kedi besleyen yok ve arastiracak vaktimde yoktu.hem evdede sıkılıyodu biraz hava alir dedim ama çiftleşeceğini tahmin etmemiştim ama en son onu sokakta yakaladigimda bir kediyle ciftlesiyordu ve eve geldiginde cok yorgundu nirmalde oturdugu yerde ziplarken durmadan mama yiyip 2-3 saat uyuyordu normalde gunde 3 kez yemek yiyordu ve artık ne kadar versek hayır demiyor.küçüklüğünüde göz önünde bulunduruyorum tabii.sizlere sormak istedim

Feronia

Tasma ile çıkarın.

Anonymus827062

Kalir kalmasinda ise sakınca yok. Yaratıcı onlarin ne şekilde yaşaması gerektiğini programlı bir sekilde tasarlayarak yaratmıştır. Bunu sorgulamak ya da karışmak insanoğlunun haddi kesinlikle değildir. Her nedense fazlasıyla burnumuzu sokmaya bayiliyoruz. Gelelim asıl konuya.Kedinizin ciftlesmis olduğunu nereden anladınız? Sadece bir kediyle yakınlaşmasını görüp mu karar verdiniz? Evet ise yaniltir bu durum. Zira çiftleşme sırasında dişi kedinin sert bir şekilde bagirmasina şahit olmalısınız. Bu sesi duymuş iseniz çiftleşme olmuş demektir. Yoksa endişeye mahal yoktur. Kedi dört aylıkken de kizginliga girebilir bir yaşında da. Bu durum türlere göre değişiklik göstermektedir.

Anonymus827062

Kediniz gebe kaldıysa onun gebeligi yirminci günden itibaren belli olur göğüslerin süt toplaması ve renk belirginligi ile. Karın şişmesi ellinci günden itibaren sismeye başlar 60-65 günlük olduğunda ise doğum gerçekleşmiş olur