Çok Çok Fazla Döküyor

Latife

Eve yeni bir kedi aldık ama çok fazla tüy döküyor elimi üstünden bi geçiriyorum onlarca tüy yapışıyor evin her yerinde tüy var bazen tutam tutam döküyor neyden kaynaklı kedim dişi ve Ankara kedisi

8 CEVAP

zeynepgurgen

Kaliteli balıklı mama kullanın, balık yağı takviyesi yapın.

zeynepgurgen

Mutlaka her gün tarayın bir de. :)

Latife

Kuzu etli mama veriyorum dışardan aldık karşı apartmandaki komşu bırakmış dışarıya havalar soğuk diye aldık acaba dışarda bir şeylerden kaynaklı mi döküyor diye düşündüm bu dedikleriniz ise yararsa çok iyi olur çünkü yemeklere bile karışıyor artık

eltarcin

Güvenilir bir veterinere de götürün bence. Kontrol amaçlı iyi olur. @zeynepgurgen dediği gibi Kaliteli, balıklı mama kullanın. Mamanın kalitesizliğinden de kaynaklanıyor olabilir.

Marlo

Yazık stresdende döküyor olabilir sonuçta sokağa atılmış iyi bakımla toparlar bence ama su anda mevsimsel sanırım hiç dökmeyen kediler bile tüy döküyor

Latife

Tanıyorum da bu gidişle tüysüz kalacak diye korkuyorum o derece

Latife

:))

Latife

Teşekkürler hepinize dediklerinizi uygulayacağım