Erkek Kedimin Çiftleşmesi

edy

kedim chinchilla pazartesi günü bi van kedisi eve gelecek doğumda dişi için bi sorun olur mu?kedilerin çiftleşmesi için uygun bi ortam nasıl olmalı?

12 CEVAP

Tugbabilginer

Kendi cinsiyle çiftleştirmenizi öneririm.Erkek kedi dişinin evine gittiği zaman orada hakimiyet kurmaya çalıştığı için sürekli kavga ederler ve erkek kedi güvensizlik hissettiği için birleşme olmuyor genelde.Erkeğin evine gelince dişi , o zaman hem erkek daha sakin olmuş oluo hem de birbirleriyle çok fazla kavga etmiyorlar.

edy

chinchilla erkek van kedisi dişi

Anonymus827062

Disi için doğumda sorun olması olayını anlamadım:) ne gibi bir sorun olmasından bahsediyorsun? Dişi için ortama yabancılık ve bir kaç gün belki bir hafta eve alışma süreci olacak. Ondan sonra yakınlaşma olabilir. Ortamın sakin olması önemli bir unsur tabiki

Siyah_beyaz

Kac yaşında

edy

chinchillaların kafası büyük olduğu için dedim kedim 1yaşında dişi 1buçuk yaşında

edy

bide kedim o sırada etrafa idrar püskürtür mü

canakavi

Yok zannetmiyorum idrar püşkürtme durumunu ben gözlemlediğim kadarı ile birbirlerini bulduklarında kesiliyor o durum

Anonymus827062

Yavru iken koca kafa doğmaz merak etme büyüdükçe gelişim gösterir. Doğacak olsa bile rahim ağzı esnek yapıya sahiptir

Anonymus827062

Püskürtme olayını her kedi yapmıyor. Erkek kedi puskurtmeyi sınırlarını belli etmek için yapar. Buna çoğu zaman ihtiyaç duymaz. Dişi hazır ise zaten çiftleşme kovalamacasi başlar

edy

van kedisinin sahibi siz haber vermeyince başka eve gönderdim kediyi dedi sinirlendim açıkcası bende ya eş alıcam yada eş arıyorum kedime hala

edy

tam kendi cinsi buldum ama sahibi kendi evinde istiyo bilemedim dişi evinde olur mu

edy

bende öyle dedim ama daha önce gönderdiğini çiftleşme olmadığını söyledi