İki Eş Kedisi Olanlar Yardım Edebilir Mi

edy

kedime dişi bi eş almayı düşünüyorum yavrularıda olsun istiyorum ama dişilerin sağlığı için bi süre sonra kısırlaştırmak gerekir mi ve erkek kedimle anlaşırlar mı yoksa istemez mi?kısırlaştırma konusunu erkek kedinizide kısırlaştırın diyenler lütfen yazmasın konu dağılmasın

6 CEVAP

Anonymus827062

Evet bu konuya ben cevap vermek istiyorum çift kedi bakan biri olarak. Her zaman çiftleşme olayı olmuyor aralarında dişinin donemi olmadıkça. Onun dışında gayet mutlu huzur içinde yaşıyorlar. Kısırlaştırma olayına karşı değilim herkesin kendi seçim ve tercihi bu konuya kulak asan biri değilim. Ömür uzuyor diye bir hikaye yok. Kulliyen uydurma bu. Her canlının belli bir ömrü var doğar yaşar buyur ve ölür. Kısırlaştırma iyidir ömrü uzatır diyen hangi veterinerin kedisi kısır? Ben şahsen hiç görmedim:) karşı değilim ama yapmam da;)

Anonymus827062

Erkek kedi dişinin kısır olup olmadığını bilemez ve sürekli kovalar. Ve onun yakinlasmadigini gördüğü zaman ona kafayı fena takar sürekli rahatsız eder. Sonunda kısır kedi psikolojik olarak etkilenir bu durumdan. Erkek kedi kısır kedinin varlığını kabul etmez aynı ortamda. Suna da açıklık getireyim kedi ve kopeklerde eş kavramı yoktur. Birden fazla dişi ve erkekle ciftlesirler. Aynı ortamı iki birey olarak paylasirlar. İşleri olmadıkça birbirlerine kesinlikle yaklasmazlar. Kısır ve kısır olmayan kedi aynı ortamda olmaz

edy

açıkcası dişi için 2doğumdan sonra sağlığını bozduğunu düşünüyorum o yüzden muhtemelen dişi alırsam kısırlaştırırım peki kısırlaştırdıktan sonrada çift olarak kalırlar mı?yani erkek kedim kızgınlığını başka bi kediyle mi gidermem gerekir biraz açık olamadım ama.bide kedinin psikolojisi için daha mı iyi olur?genelde tek kalıyo kedim çünkü sıkılıyo gibi

Erkeğide kısırlaştır

edy

erkek kedimi kısırlaştırmak istemiyorum açıkcası