Kediniz 1 Kere Kustu Ve İshal Oldu Diye Veterineriniz 2 Gün Burada Gözlemliyeyim Dedi Mi?

SelinTuksal

hiç öyle bir durumlşa karşılaşatınız mı, bu normal mi?

19 CEVAP

canakavi

Bu durumu kendi veterinerine sorman mümkün mü kedilerin sahipleri nedenini sormamışlar mı ki ?

SelinTuksal

benim veterinerim de gözüm kapalı güvenebileceğim, gerçekten minimum fiyattan bakan nadirlerden :) o yüzden yarın kedileri alıp gitmeyi düşünüyorum ben de.

SelinTuksal

şöyle ki başka mamaya direkt olarak geçmişler. tek nedeninin bu olduğunu düşünüyorum. ama tek nedeni buysa gerçekten neden 2 gün veterinerde kalıyor benim torunlarım? offf... kendi veterinerime de ancak yarın sorabilirim...

SelinTuksal

kesinlikle katılıyorum kedilimadam. beni endişelendiren de bu. ya para için yapıyorsa sadece bunu..?kedileri oradan alıp kendi veterinerime mi götürsem yarın ://

Feronia

Ben olsam veterinerden alır ve başka yere götürmezdim...

Reyyanhan

Benimki 1 hafta kaldı ya selin .

SelinTuksal

Veterinerden alacaklar kediyi bugün, hepinize teşekkür ederim.

kedilimadam

Bahsi geçen veteriner neye dayanarak bunu önerdi gerçekten merak ediyorum. @SelinTuksal öğrenirseniz bizimle paylaşmanız mümkün mü? İshal, kusma bunlar sadece bir kez olduysa, süreklilik göstermediyse gözetim altında tutmayı gerektirir mi ben emin değilim açıkçası.

canakavi

Vet. gözleme tabii tutarsa 2gün için yatış parası alacak aklıma bu geliyor benim.

kedilimadam

Dediğiniz gibi mama değişiminden olmuştur çok yüksek ihtimalle.Bence oradan alıp başka bir veterinere göstersinler.Eğer Ankara'da iseler Ayrancı kuki veterineri öneriyorum çünkü paraya değil minik dostlarımızın sağlığına değer veren ender veterinerlerden.Beni hiç hayal kırıklığına uğratmadılar.

kedilimadam

Evet @canakavi ye katılıyorum. Yatış parasının yanında bir sürü de gereksiz ilaç yüklemesi yapabilirler. Siz daha iyi bilirsiniz inanıyorum @SelinTuksal ancak kendi veterinerinize götürmeniz en iyi tercih gibi.

kedilimadam

Ben karşılaşmadım. Açıkçası ne niyetle böyle bir şey söylediğini bilmeden veterinerinize de haksızlık etmek istemem.Olası ciddi bir durum var diye mi böyle önerdi acaba? Yine de mesela benim veterinerim öncesinde sözkonusu olmayan herhangi bir sağlık sorunu (kusma, halsizlik vs) gibi bir durum ortaya çıktığında genelde birkaç gün evde bakım öneriyor.Yer değişikliği yapıp kedim daha çok stres yaşamasın diye.Ama yanlış bir yönlendirmede de bulunmak istemem.Belki de veterineriniz ciddi bir sağlık sorunu olma ihtimaline karşı böyle bir şey önermiştir.Umuyorum ki ciddi bir şey yoktur.

SelinTuksal

şöyle bir sorun var. benim sahiplendirdiğim kedilerin başına geldi bu olay. benim veterinerime de gitmiyorlar. kediler de bende değil. ayrıca kedilerde halsizlik durumu da olmamış.

canakavi

Sipani tuzağı bea !

edy

evet sarman bi kedim vardı ishal olmuştu mamasını yememişti ilk geldiğinde 10gün veteriner tuttu 1.200tl para ödedik hayvanı telef ettiler sonrada son anda bi iğne yaptık iyileşti dediler sanki çocuk var karşılarında bizde ilk kedimiz olduğu için anlayamamıştık belki gerçekten kalması gerekiyodur kedinizin ama mutlaka bi veterinere daha götürün