Yetişkin Kedileri Eğitmek İçin Ne Yapmalıyım

Ysfrnylmz37

Yetişkin kedilere tuvalet eğitimi tezgaha çıkmama vs. nasıl öğretilir

6 CEVAP

aleyn

tezgaha çıkmamak için eğitmek çok zor her çıktıgında yüksek sesle hayır diyebilirsiniz bi süre sonra bunun yanlış oldugunu anlar ama siz varken çıkmaz en fazla, siz yokken yine çıkar..
arkadaşın dediği gibi kum kabına götürüp koyup ön patileriyle kumu eşeleme hareketi yaptırın bi kaç kez..

pistan32

Ben yapmaması gerektiği bisey yapınca yüksek sesle hayır diyip hafifce burnuna dokunuyorum o an icin uslu duruyo en azından:)

aleyn

evt benimki de tezgaha çıkarken evdeysem önce bana bakıyor mesela hayır dediğimde mıyk mıyk yapıp geri dönüyor ama ben yokken çıkıyor bıraktıgı ipuçlarından anlıyorum çıktıgını :D

Kjw

Ben herşeyi öğrettim ama tezgah işi yalan,ne yaparsam yapayım olmadı,bende saldım gitti:) O köşede oturur bende yemek yaparım,hazırlarım alıştık öyle takılıyoruz...İn dediğim zaman iniyor aşağı,hayır dediğim zaman köşeye çekiliyor ama yukarı çıkması durmadı hiç.Otur oğlum diyorum köşeye çöküyor,beni izliyor,başlarda çok takıyordum ama bunun sıkıntı yapmaya değecek birşey olmadığına karar verdim,..

ozgesahinn

Kum kabının içine kediyi sakince götürüp koklamasını sağlayabilirsin ve kendin eşele kumu ki görsün ben hep böyle yaptım ve öğrendiler zaten denemeye kalkıyorlar öyle yaptığınızda

akitalove

Tezgaha hani böyle bocekler yapisiyo ya cift tarafli bant gibi onlardan serin yapıs yapiş oldugu icin bidaha oraya cikmayacaktir :Dd ordan uzaklastigi zamanda sevdigi biseyle ödüllendirin zamanla ögrenecektir :)