Köpekler İçin Ödül Maması Tarifi ?

YASEMINY

bir çok ödül mamasının (doğal olmayanlar dışında ) zararlı olduğunu öğrendim . evde hazırlayabileceğim ödül maması tarifi bilen varsa yardımcı olabilir mi?

5 CEVAP

Feronia

Bir bardak balkabağı püresine bir kaşık fıstık ezmesi, 2 çay kaşığı tarçın, 3 kaşık tam yulaf ezmesi ve yarım kaşık hindistan cevizi yağı ekleyin ve fazla yapışkan olmayan bir kıvama gelene kadar yulaf unu ekleyerek hamur oluşturun. Gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış... :)

Basakes

Tavuk göğsü kurutabilirsin fırında ve 1 ay buzdolabında saklayabiliyorsun. Şekeri de olsun diye hafif sulandırılmış bal surmustum üstüne ama köpeğinin diyabete yatkınlığı varsa bu adımı tavsiye etmem

Basakes

Birde fıstık ezmesi kurabiye yapıyordum
Fıstık ezmesi icin200 gram fıstık, zararlı olmayan bir yağ seçimi belki azıcık bal
Kurabiyeyide un yumurta ve fıstık ezmesi ile yapıyordum.
Şimdi uzebdigimden direk fıstık veriyorum ama yağlı olduğundan ishal olabilir

YASEMINY

teşekkürler :)

Basakes

Birde yulaf ve mısır alerji yapabilir üstelik sadece tok tutar. Bu yüzden bitkisel kaynaklı mamalara kötü diyoruz proplan Royal canine hills gibi . Tavsiyem çok kurabiye yapma. Balkabagini yada fıstığı direk ödül olarak kullan aradaki farkı anlamayacaktir