Kedilerde Yoğurt İshal Yapar Mı ?

Nurbaran

Merhaba 6 aylık erkek kedim var her gün ev yoğurdu yiyor tabi 1 kaşığı geçmemek kaydıyla. İshal sorunumuz var ama çok sık değil. Acaba yoğurttan kaynaklı mı? Bağırsak florası için iyi geliyor diye veriyorum ama sıkıntı olur mu?

5 CEVAP

Klimt

Fazla verildiğinde ishal yapabiliyor. Gün aşırı vermeniz daha iyi olabilir.

kedilimadam

Ben iki günde bir veriyorum ev yapımı yoğurdu.Oda sıcaklığında vermeye dikkat ediyorum soğuk dokunabilir diye.İshal vs sorunu yaşamadılar bugüne kadar.Her gün değil de @Klimt in de dediği gibi gün aşırı vermeniz belki çözebilir ishal problemini.

Nurbaran

Öyle yapmayı deneyeceğim mutlaka

Bebekfabri

Ben de her gün veriyorum bir kaşık. Ne sıcak ne soğuk olacak şekilde. Öyle bir sorun olmadı. Belki de düzen çok önemlidir bilmiyorum. Her sabah dokuzda önünde bizimkinin :)

Feronia

Yoğurt ishal yapmaz hatta ev yoğurdu iyi bile gelir.
Yoğurt fermente süt ürünüdür. Sütün fermantasyonunda laktozun yerini laktik asit alır ve bu intoleransın tam tersine laktoz sindirmini kolaylaştırır çünkü laktik asit laktaz salgılanmasına yardımcı olur.