İkna :((

Albora1

Köpek almaya kararımı verdim ama tek sorun annem. Annemi nasıl ikna edeceğim bilmiyorum korkuyormuş ama ben küçük ırk alacağım sizce köpeği alsam annemin olmadığı gün eve getirsem ne olur :(

8 CEVAP

zzAr

olmaz hem de hiç olmaz. Annenin sözünden çıkılmaz ayrıca anneye emri vaki yapılmaz ve son olarak diyelim ki köpeği aldın ve annen istemedi ne yapacaksın o güzelim canı bırakacak mısın? bu hiç olmaz. eğer anneni ikna edeceksen korkusunu yenmek için beraber köpeği görmeye gidin ve ona alışmaya çalışsın korkusunu yensin ve kabul edecekse bu yolla kabul etsin ama emri vaki yapmak olmaz böyle konularda. Annenle konuş eğer köpek almanı reddetmesinin tek sebebi korku ise ondan alışması için denemesini iste ama köpeği eve alma beraber gezdirin yürüyüş yapın köpek sen ve annen beraber vakit geçirin.

lenahmet

Aynısını ben yaptım evde yokken aldım getirdim eski köpeğimi akşam gelince gidicek falan dedi ertesi sabah kalktım köpekle annem yok bir baktım yürüyüşe çıkarmış :D

hayvankurtarma

şuan o yavru için endişelendim köpeği alınca bakımını yapıcakmısın masrafları karşılayabilecekmisin bence bunu yapma köpeğe yazık olur

dollfacepersian

Küçük ırk kopekler ilk köpek sahiplenecekler için uygun değildir.https://m.youtube.com/watch?v=0vs5SyHroOo
Ayrıca o kopek ailenin bir üyesi olarak kabul görülecekse,her gün gezdirmeye,oynamaya,bakımını yaptırmaya vaktiniz varsa maddi olarak ani çıkabilecek yüklü veteriner masraflarını ve aylık masraflarını karşılayabilecekseniz ancak bakabilirsiniz.
Anladığım kadarıyla yaşınız küçük ve böyle bir karar alırken ailenizin isteği önemli. Biraz olsun bile istemezlerse en küçük kötü şeyde gitmesini isteyebilirler. Onların maddi manevi tam desteği olmadan asla bir canı sorumluluğunu almayın

snkcl

Kopekten bi kere korkunca alışması zaman alıyor annelerimizin. Tabi bu zaman içerisinde köpeğinizi hala anneniz evinizde barındırıyorsa ne ala. İkna için kopeğin ne kadar dostunuz olabilceğini anlatmalısın. Zaten kopeğin size gore geçici bir heves olup olmadığını ikna etme aşamasında anlarsınız. Aksi takdirde annenizden habersiz alırsanız bi köpeğe kıymış olacaksınız lütfen dikkatli kararlar verin

hayvankurtarma

kedimi köpekmi sorusuna buna benzer bir şey yazmıştım albora1 lütfen bunun bir CAN OLDUĞUNU UNUTMA

yanik_kedi

Bence yapmayın çünkü anneniz kararlıysa ve köpeği ismemez ise hayvancağızın psikolojisis mahfolur :(((((

Duman14

Geçici yuva arayan bir tanesini alın sonra sahibine verirsiniz anneniz alışırsa kendiniz sahiplenirsiniz