Kanlı Kaka Yardım!!!

Sutunannesi

Bugün kedimin tuvaletini temizlerken kakasının biraz yumuşak olduğunu farkettim. Aslında dünde biraz böyleydi ishal değil ama katı da değil. Yani bir şekle sahip fakat dediğim gibi çok yumuşak. O yüzden kürekle kakasını alıp inceleyim derken çok az kan gördüm üstünde dışkısının. Sonra dikkatli inceledim ve aynı zamanda içinden kalınca bir ip çıktığını da gördüm. Yani bizimki ip yemiş. Aslında hep yiyor ama bu biraz kalındı yani çok kalın değil tabiki çok uzun da değil yastıklardan koparmış. Kanı görünce beynim durdu tabiki. Çok korktum. Görselde ekleyeceğim. Bunun sebebi nedir arkadaşlar. İp yediği için mi çok az kan gelmiştir. Yani dışkının geri kalanında göremedim kan. Zaten kumlu olduğu için farketmek çok zor ancak içte küreğe aldıktan sonra flaş tutarak gördüm kanı. Nolur yardımcı olun

4 CEVAP

Sutunannesi

Ve bu cıvık kakaya ishal diyebilir miyiz? Gerçekten bilmiyorum aklım durmuş şekilde. İlk defa görüyorum ama belki önceden de vardı göremedim bilmiyorum. Dediğim gibi kumlu oluyor ve görmek çok zor. Mamamız acana balıklı bu arada soran arkadaşlar olursa.

Ishal diyemeyiz yani diski yumusak degil o kadar ama veterinerinize de bu fotografi gosterseniz iyi olur muayene etmeden ya da tahlil yapmadan ne soylenebilir ki?

Sutunannesi

Veterinerime dışkıyı attım ve şu an ishal olduğunu söyledi yani bu cıvık kakayı ishal olarak nitelendirebiliyormuşuz. Süt veterinere gitmekte çok sıkıntı yaşadığı için onu strese sokmamak adına biz elimizden geldiğinde götürmemeye çalışıyoruz veterinerimiz de durumu biliyor. O yüzden bir kaç güm gözlem altınds tutmam gerektiğini söyledi. Devam ederse ishali ve bu şekilde kan gelmeye devam ederse o zaman götüreceğiz. İshal yapabilirmiş iç parazit olabilirmiş. Giardia denilen bir hastalıkta olabilirmiş. İshali umarım geçer

Sutunannesi

Önceden bu sorunu yaşamış insanlar bilgilendirebilir mi endişeliyim