Hormon İğnesi Ve Kısırlaştırma

BanuYuzgec

Merhaba benim kedim altı aylık ve dişi. Daha önce kısırlaştırmakla ilgili soru sormuş ve kısırlaştırmaya karar vermiştim. Eskişehirde güvenilecek veteriner bulmam zor oldu ve tavsiye üzerine gittiğim veteriner kedim haftada bir kızgınlığa girdiği için hormon iğnesi önerdi kızgınlığın üzerinden 21 gün geçmeden kısırlaştıramam dedi bu da ancak hormon iğnesiyle mümkün gözüküyor. Bir de ameliyatı yandan değil de alttan yaptığını estetik dikiş yaptığını söyledi. Kafam daha çok karıştı ben yandan küçük bir kesik olacağını düşünüyordum ama alttan büyük bir kesik olacakmış. Bu yöntemin daha sağlıklı olduğunu ve parça kalmadığını söyledi. Ne yapsam bilemedim tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olsa keşke

18 CEVAP

akitalove

Hormon ilaclari hic bir zaman tavsiye edilemez veteriner de masallah ne para düşkünüymüş. Size tavsiyem sabredin ve yaşına girdikten sonra kısırlaştırın.

zeynepgurgen

Tabii ki sorun yaşamadık diyecek, iğne başına para alıyor. Onun canına minnet.

kızgınlık donemınden sonra 21 gün bekleme kısmı doğru. operasyonun yapılış şekli iki türlü de oluyor. Yandan yapılan oprasyonlarda kesi küçük olduğu için iyileşme süreci daha kısa oluyor diye biliyorum ve genelde de bu şekilde yapılıyor operasyonlar. Benim kedimin de operasyonu bu şekilde yapıldı ve bir sıkıntı yaşamadık.Bu yöntem daha sağlıklı veya değil diye yorum yapamayız bu konuda.

Emrondre

Aynen kızgınlık döneminden 21 gün sonra kısırlaştırılma işlemi yapılır biz de bu süreç geçtikten sonra ameliyatımızı olduk.Ameliyat iki şekilde olduğunu biliyorum ama biz yandan yapılan operasyonla ameliyatımızı olduk hiç bir sıkıntı yaşamadık şükür hatta ertesi gün eski haline geldi kuzum neşesi keyfi ama veterinerinizin size önerdiği konuda hangisi sağlıklıdır diye bilgi vermem yanlış olur

Hormon ignesini kedinizin sagligi icin yaptirmamalisiniz...

Feronia

İğne 25 TL demek istemiş galiba @zeynepgurgen

zeynepgurgen

Başıma ağrı girdi @Feronia :((

dollfacepersian

Kendisine 1 defa hormon iğnesi yaptırmış biri olarak dışarıdan görünen bir zararını görmedim. Yaptırma sebebim ise kısırlaştırma ameliyatı sonrası (5 ay sonrası) devam eden kızgınlık davranışlarıydı. İse yaradı mı pek emin değilim açıkçası. Davranışlar edinsel olarak kalmış çünkü..
Sizin durumunuzda sürekli kızgınlığa girdiği için kızgınlık sırasında kısırlaştırma olamayacağı için bir defaya mahsus yapılabilir bence. Birde haftada 1 kızgınlık bana normal gelmedi. Bunun sebebi kist olabilir. Kedisi sizin ki gibi çok sık kızgınlığa giren birinde sebep buydu maalesef. Bir baktırmanız iyi olur diye düşünüyorum. Umarım sorunsuz bir süreç olur sizin için

BanuYuzgec

Bizim 21 gün gibi bir şansımız olmadığı için önerdi sanırım hormon iğnesini çünkü bir hafta olmadan tekrarlıyor kızgınlığı. Kısırlaştırma yöntemi de çok kafamı karıştırıyor sanki yandan olursa daha rahat iyileşir gibi düşünüyorum

Emrondre

Bizim bu ayın 23 bir ay olacak kısırlaştırma işleminden sonra bşr sıkıntı çekmesik şükür sağlığımız yerinde insan ilk başta korkuyor onun için endişeleniyor

BanuYuzgec

Bu güne kadar bir sorun yaşamadık dedi veteriner zaten son çare olarak düşünüyorum

zeynepgurgen

25 iğne derken?

BanuYuzgec

Veteriner de kist olabileceğini söyledi ve kısırlaştırma sırasında alınır dedi çok teşekkürler umarım atlatırız

bulentcim

FATIH VETERINER. Kedi. Kısırlaştırma konusunda super uzman ekip. Fiat da 180 tl ye yaptilar 02125213400 sokak hayvanlarına ücretsiz tedavi yapıyorlar ama ginede diz giderken üç beş kuruş verin bu güzel insanlara katkıda bulunun

BanuYuzgec

350 kısırlaştırma için fiyat verdi 25 hormon iğnesi uygun olduğunu düşünüyorum eskişehirde bir çok veterinere gittim hepsinde kafam ayrı karıştı ne yapmalıyım bu durumda geçmesini bekliyoruz ama bir türlü çıkmıyor kızgınlıktan çokta zayıflıyor bu şekilde doğru düzgün yemekte yemiyor