El Yapımı Köpek Maması Tarifi Bilen Varmı?????

Kaplankedi

Yakında olucak olan kopeğime nasıl el yapımı mama yapabilirim?bilginiz varsa paylaşır mısınız?ayrıca yemek artığı verebilirmiyim?veya neler verebilirim?

6 CEVAP

Feronia

Yemek artığı veremezsiniz.
Sürekli verecekseniz köpeğinizin kilosunu, yaşını, cinsini ve sağlık durumunu söyleyin, özel tarif hazırlayayım.
Mamaya ek veriyorsanız hangi mamayı ve ek besinleri verdiğinizi, köpeğinizin sağlık durumunu söyleyin, uygun tarifi vereyim.

@Ysfrnylmz37
Umarım bu bir şakadır...

zeynepgurgen

@Ysfrnylmz37 Gerçekten herhangi bir hayvana yumurta, ekmek, süt karışımı verdiğiniz oldu mu?

Ysfrnylmz37

ıslak mama yapacaksan eğer bir tarif verebilirim haşlanmış yumurta ile ekmeği blendır da püre yap sonra süt ile karıştır

Feronia

Midem bulandı ya :/

Basakes

Kilosuyla doğru orantılı haşlanmış tavuk elma ve pirinç lapası verebilirsiniz. Sakin ekmek vermeyin, pek yararlı değil daha doğrusu yarardan çok zararı olur. Yumurta beyazinin da kırmızı et diyetinden daha iyi olduğuna dair bilimsel deneyler var. Yumurtayı ben kızıma hergun veriyorum. Kısacası aklınıza gelebilecek yararlı şeylerin hepsini haşlayıp verebilirsiniz. Sakatatin virüs taşıdıgina dair de çalışma var et olarak sakatat vermeyin.