Arkadaşlar Acil Parazit Alarmı :(

Ersankuneri

2 aylık 2 buçuk kilo golden yavrumun dışkısında kocaman bi parazit vardı. Veterinere götürdüm ve hap verdi. Doğal yolla atması için neler verebilirim ? Lütfen acil cevap verebilir misiniz.

16 CEVAP

Feronia

Hindistan cevizi yağı, çiğ kabak çekirdeği, maydanoz, kekik, sarımsak (az)

Feronia

Kekiğin kurusu da olur. Mamasına katabilirsiniz.

akitalove

Bulaşır.

Feronia

Bulaşır.

Ersankuneri

Maydonoz ve kekik yeşil haliyle mi olmalı yoksa kekiğin kurusu da olur mu ? Ve nasıl vermek gerekir ?

Ersankuneri

Çok teşekkür ederim. İnsana bulaşır mı peki bu parazit olayı ?

Ersankuneri

Güncel.

zuhall

bulaşır.bazen ciddi sorunlar dogurur ic organlarda kistler gibi. bu nedenle önlem almak gerekir.

pisicikpisicik

veterinerin söylediği zaman aralıklarında mutlaka içparazit iğnesi yapılmalıdır

edy

evi dezenfekte etmenizi ellerinizi sürekli yıkamanızı öneririm kesinlikle köpeğiniz yiyeceklerinizle ve tuvalet banyoyla aynı ortamda olmamalı

edy

gerekirse belli bi bölge ayarlayın olabildiğince sizinle olan bölgede az dursun geçmiş olsun

edy

yani az dursundan kastım bulaştırmasın oral fekal bulaş yolu olmasın elinizi köpeğinize değdirdikten sonra hemen yıkamalısınız

Ersankuneri

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için

bsraodbsii

Bildiğim kadarıyla iç parazit insana bulaşmaz bulaşması içinde dışkıyı elinle falan ellemen lazım. İç parazit hapı haricindede dökemez parazitlerini. Dışkıda parazit olmayana kadar hap verilir. Tek parazit hapıyla kesinlikle kalmasın tam anlamıyla parazitlerini döktüğünden emin olun.

bsraodbsii

Daha önce bir köpeğimde bende yaşadım hatta parazitini elime kustu bulaşsa bana bulaşırdı :)