Kedim Çok Tuy Döküyor

hidra35

Kedim çok fazla tuy döküyor avuç avuç nerdeyse proplan yavru kedi maması kullanıyorum acaba ondan olabilir mi

8 CEVAP

eltarcin

@Emrecan07,
Kedilerin tüylerini kestirmek hiç doğru bir şey değildir. Kediler; Özellikle bahar ve yaz aylarında tüylerini döker. Çünkü havalar ısınır. Kış ve son baharda ise tüyleri daha da kalınlaşır. Çünkü soğuktan kendilerini korumaları gerekir. Yani bir nevi ısı yalıtımı yapmış oluyorlar. Ve sadece tüy dökülmesi yüzünden tüylerini kestirmek bu ısı yalıtımı dengesini bozar, hastalıklara daha açık olmalarını sağlar. Bu yüzden kedilerin tüylerinin kestirilmesini doğru bulmuyorum.

Mukaddess

Aynen öyle anlatmak istediğim şey buydu tüy dökümü ve traş ettirilmesi konusu çok yanlış ve çok üzücüydü başka yerde görmüştüm bende. Tamamı ile yedikleri şeyle ilgili olduğunu düşündüğüm ve bu durumda olanlarında ilk önce beslenmesine dikkat etmeleri gerektiğini vurguladım.

eltarcin

Zaten Pro Plan'ın yapmadığı şey mi var? Hazır böyle bir soru sormuşken, Pro Plan'ı da derhal bırakın. Mamanın + Mevsim geçişinin + Baharın yüzünden olabilir. Ama kediniz bu aralar mı fazla tüy dökmeye başladı, yoksa her zaman böyle miydi?

Emrecan07

Kedinin tüylerini veterinere kestirme bence

Emrecan07

Pardon kestir

Mukaddess

Bahsettigim şey tamda buydu..

Mukaddess

Mamanızı değiştirin. Ve ek olarak vitamin takviyesi yapabilirsiniz.. Ve en az haftada 1 yada 2 kez tarayın. farkı göreceksiniz.

yasement

Bununla ilgili 12 sayfa konusulmustu gecenlerde.d