Kedi Tuvaleti

Masisko10

Arkadaşlar 3 aylık dili kedim odasının farklı yerlerine idrarını yapıyor son üç dört gündür olan bisey bu sebebi ne olabilr

4 CEVAP

nyssa

kumu temiz mi,hasta bişeye kızgın ya da stresli olabilir,yapmaması lazım

Masisko10

Hasta filan değil keyfide yerinde bir ay önce sahiplendim erkek kedimle de gayet güzel anlaşıyolardı ama son 3 4 gündür böyle bi sıkıntımı var malesef

Heiter

-Kumun yüksekliği/derinliği yeterli gelmiyor olabilir.
-Bir hastalığı olabilir, emin olmak için veterinere danışmak lazım.
-Tuvaletin büyüklüğü veya sayısı iki kedi için yeterli olmayabilir. Büyüklüğü veya sayıyı arttırmayı deneyebilirsiniz.
-Kumu kirli buluyor olabilir. Kumu daha sık temizlemeyi deneyebilirsiniz veya bir seferlik bütün kumu yenileyebilirsiniz.
-İdrarını istikrarlı bir şekilde hep aynı noktaya yapıyorsa tuvaleti o noktaya taşıyabilirsiniz veya o noktaya bir tuvalet kabı koyabilirsiniz.

Son olarak; İdrar yaptığı yerleri sirkeli suyla temizlemeyi unutmayın.

Masisko10

Cevaplarınız için tesekkür ediyorm evi temizledim.simdi de kedimi veterinere götürüyorüm