Kedisi İle Kamp Yapabilen Var Mi..

Breda

Köpek ile yapan çok.. Ama kedi ile yapabilen başarabilen birileri var mi dogada kamp.. Yani kamp alanlarinda tamamen doga içinde deilde.. Tatil amacli deniz kenari kamp alanlarini kastediyorum.. Fikri olan varsa.. Olumsuz yanlariyla paylasirsa sevinirim.. Göğüs tasmasi sahiden ise yatiyor mu disarda bir de.. Yani kedi gercekten istese de cikartamiyor mu.. Yoksa uysal alismis kediler icin mi kullaniliyor daha çok.. Sayfalarda fotoğraf görüyoruz cok ama simdiye kadar cevrede hic tasmayla kedi dolastiran görmedim ben.. Simdiden tesekkur ederim fikrini paylasan olursa..

4 CEVAP

Marlo

Aksiyon istiyorsanız gidin baya heycanlı olur

yasement

Kampı denemedim ama göğüs tasması kullanıyoruz. Sıkı ayarlanırsa çıkaramaz ama biraz gevşedi mi çıkabilir içinden. Uysal olmayan kediler için aslında daha çok.d Kızgınlık döneminde enerjisini biraz atması için de iyi oluyor gezdirmek. Hemen alışmıyor tabi ilk bir iki korkar dışardan, siz de zamanla nasıl yönlendireceğinizi bilirsiniz. Kamptan önce bildiğiniz bir yeşil alanda denemeler yapmanız iyi olur tasma ile bence.

Bence hiç kalkışmayın o işe. Göğüs tasması genelde bahçe imkanı olan evlerde kediyi riske atmamak için hava alsın diye sahipleri tasmayla çıkarır. Onun haricinde sokağa alışkın olması için 5 6 aylıkken alıştırılması lazım. Bu arada bu sefer sokağa alışır evde tutamayabilirsiniz

Susamsusi

Göğüs tasmasi için ben de sormuştum aldim kullandim iki defa. Ama disarda ikisinde de kurtuldu. Cok sıkarsaniz rahatsız oluyo gevşek olursa da önce patisini içine sokuyo sonra kafasindan çıkarıyor. Benim anladığım küçükken alistirilmali ki hayvan bunu tehlike gibi algilamasin. Kamp yapmayi çok isterdim ama deneyimlerime gore olabilecegini pek sanmıyorum. Çünkü evde agzinizin içine bakan kedi dışarda sizi duymuyo bile. Ben ilk başta disari cikartirken sevdiği oyuncaklari yiyecekleri de çıkardım beni takmadi bile. En son da biraz yüksekten düşünce bi süre erteledim dışarı çıkarmayı