Silika Kum Ve Diğer Kumlar

sturgut17

Şimdi asıl sorum silika kumlar zararlımıdır 2 aydır kedi bakıyorum tuvalet temizlemek zor gelmiyor yanlış anlaşılmasın ama daha kolay bir yolu var mı diye merak ediyorum şuan van cat ince taneli kullanıyorum ne tavsiye edersiniz.

MİGROSTA %50 indirim var ordan kum önerirsminiz fiyatları baya düşmüş

3 CEVAP

eltarcin

Silika kedi kumu zararlıdır. Zaten kimyasaldır. Solunum yollarında sorunlar çıkarır. Tüberküloz ve bronşite yol açar. Kanserojen bir maddedir. İnsanın aklını çelen nokta "1 ay kullanılabilir" ama gerçekten çok zararlı. Piyasadan kaldırılması gerektiğini düşünüyorum.
Van Cat önermem. Gerek tozutması, gerek topaklanması... Fiyat- Performans olarak *********'nın ince taneli kumunu öneririm. Evet, ucuz olduğu için kötü gibi duruyor ama Sani Cat'ten daha iyi. Ama yok, ben daha pahalısını alırım diyorsanız Ever Clean'da iyi bir seçim olabilir.
Migros'ta ki indirimi bilmiyorum maalesef :) *********'yı orada bulamazsınız büyük ihtimal. İndirimdeyse Ever Clean alabilirsiniz.

Klimt

Ben kedimi sahiplenirken geçici evi asla kullanmayın silika kumu diye beni uyarmıştı. Onun kedileri bu yüzden hasta olmuş. Ciğerlerini etkiliyor galiba nefes problemleri oluşturmuş.

busrasari

ben topaklanan pisipisi kedi kumunu kullanıyorum
kokuda yapmıyor çok memnununm fiyatıda uygun