N&D Mama

muffincatt

Merhabalar, kısırlaştırılmış kedim için N&D Morina Balıklı ve Portakallı kullanmayı düşünüyorum, kızım çok kilo almaya meyilli değil zaten baya hareketli ama kısırlastırılmıs kedilerin kısırlastırılmıs kediler icin olmayan mamaları tüketmeleri kilo problemi dışında başka herhangi bir probleme yol açar mı? Ve N&D'nin bu mamasını kullananlar varsa memnun kalıp kalmadıklarını yazabilirlerse çok sevinirim :)

21 CEVAP

dollfacepersian

Kısır oğlumda uzun zamandır kullanıyorum bu mamayı. İçeriği kısır kedilere uygun bence ve bir sorun yaşamadım ama desteklemek için Gimcat urinary pastle kullanıyorum. Tavsiye ederim

ursaminor

Etrafta N&D'nin bazı kısır kedilerde idrar yolları/kristalleşme sorunu yaptığına dair bir dedikodu var.
Kesin bir bilgi değil. Biraz mesnetsiz gibi duruyor.
Ama yine de önlem amaçlı olarak kullanıyor dollface (ve ben de aynı şekilde riske atamadığım için).

ursaminor

Sevgili aleyn ve eltarcin,
Aynı durumdan biz de muzdaribiz. tavuğun yan ürünü, yağı otu boku püsürü olduğu zaman biz kaşıntı krizine giriyoruz. O yüzden bizden uzak dursun. Kaldı ki orijen, acana ve taste of wild (hepsi tahılsız dikkat çekiyorum) yaşadığımız kaşıntı, kendini açık yara yapacak kadar yolma kabusunun ardından düşük tahıllı glutensiz N&D bir çeşit can kurtaran oldu bizim için. Kızım kaşınmıyor yahu. Ötesi yok benim için. Düşünsenize kaşınmıyor :) Süper bir şey bence bu.
Gelelim soruya, bizim kız henüz kısırlaştırılmamış bir dişi ve bu söylentinin %1 bile gerçeklik payı olması şüphesi benim o macunu almama yetti şahsen.
Ama kaşınmıyor ve şimdilik sorun da yok. O yüzden böyle devam. Haftada bir veriyorum urinary macun açıkçası.

zeynepgurgen

@dollfacepersian Ne dediyse aynısından. :D

eltarcin

N&D'yi "Aman efendim ne güzel, ne hoş mamadır" diye övebileceğimi söyleyemem :/ N&D'den çok daha iyi mamalar var. Kısırlaştırılmış kediler için "Orijen Fit&Trim" iyi bir seçim olur. Veya Naturea, Now Fresh'de olabilir.

dollfacepersian

Zeynepgurgen çok hoşsunuz:)

zeynepgurgen

@dollfacepersian Layık olmaya çalışıyoruz efendim :)

dollfacepersian

Zeynepgurgen gece gece güldürdünüz beni ya. Teşekkür ederim:)

zeynepgurgen

@dollfacepersian Ne demek :)

aleyn

@ursaminor dişi kısır kediler için de kullanmalı mıyız sizde bu macunu ben de kısır kedi maması kullanmıyorum da..

aleyn

bu orijen fit trimi çok kullanmak istedim ama ah o içindeki tavuk yok mu vet tavuk alerjisi var dediği için bi türlü cesaret edip alamadım:(

aleyn

ursaminor teşekkür ederim idrar yolu problemleri erkek kedilerde daha çok görünüyor diye okudugum için kullanmak istememiştim açıkçası ama bana yine sipariş yolları gözüktü o halde urinary için..

SelinTuksal

Gimcat urinary paste kullanmadan o mamayı kullanmayın bence.

eymensen

Niçin böyle dediniz bende 10 aylık erkek kedim bu mamayı kullanıyorum şuan kısır değil fakat bu macunu kullanmıyoruz biz bi zararı olur mu?

muffincatt

cevaplarınız için teşekkür ederim, macun ne için gerekli mamayı kullanırken?