Çene Derisindeki Siyahliklar

Merhaba
Sarman cinai kedimin cenesinde bir sure omce bir kararma basladi. Bir sey battigini dusunerek temizledim. Hatta siyah bir seyler cikti. Fakat zamanla yayilmaya basladi. Temizledikce pul pul dokulmeler oluyor. Ne olabilir acaba.

12 CEVAP

zuhall

plastik kap kullanmayin.seramik ya da porselen kaba gecin. sık sık su kabini ve mama kabini temizleyin. su derin kapta olsun. bazen kedi kendini iyi temizleyemedigi ya da mama arlejisi yuzunden de olabiliyor.hangi mamayi kullaniyorsunuz?
suanki asamada enfekte olmadigi,apseye donusmedigi icin cok sistemik bir tedaviye gerek yok bence. elma sirkeli suyla silmeyi,sicak kompres yapmayi tavsiye ediyorlar genelde. tektek temizlemeye ugrasmanizi tavsiye etmem enfeksiyon kapabilir.

ursaminor

Bana öyle göründü zuhall, o yüzden sordum kap plastik mi diye. En büyük sebeplerinden biri bu çünkü. :(

zuhall

çene aknesi de olabilir.

zeynepgurgen

Plastik bizler için ne kadar sağlıksızsa onlar için de öyle. Kabınızı değiştirdiğiniz ve sık sık temizlediğiniz takdirde azaldığını göreceksiniz. :)

Eschu

mantar olabilir bizimkide ilk zamanlar öyleydi biran önce iyi bir veterinere götürmelisin :(

yasminackz

kaybolan kedımdede vardı onlardan ve ben kır zannedip temizliyordum :(

ursaminor

Plastik mama kabı mı kullanıyorsunuz?

Reyyanhan

Benim shera da da vardı böyle . Acana pasifika kullandığım dönemde oldu . Orijen six fish e geçtiğimde bitti. Çene aknesı. Dikkat etmezseniz çok ciddi rahatsızlık oluyo

Evet plastik kap kullaniyorum. Temizledikce daha cok yayiliyor sanki. En kisa zamanda veterinere goturecegim. Tesekkurler cevaplariniz icin.

emine64

Benim kedimdede var plastik mama kabına alerjisi oluyormuş bazı kedilerin cam kullanıyorum şuan mama ve su kabını ilerlemedi geçti sayılır bir kahve fincanı suya bir çay kaşığı Elma sirkesi ekleyin ve pamukla silin benim kediminde ağız kısmında

emrezrtrk

Bana veteriner mama yerken surtuyor demişti eskisi gibi olmuyor

Cevaplariniz icin tesekkur ederim.