Kedi Tüyü

Reyaura

Hergün supurup silmeme ramen koltukta hakida kiyafette vs cok fazla tüy oluyor kedi sayiyisi fazla oldugu için. Haliyi koltugu nasil temizlerim siz nasil yapıyorsunuz temizligi ? Tavsiyenize muhtacim:D

22 CEVAP

Reyyanhan

Biz kıl içinde yüzüyoruz

aleyn

her gün önce kedişi tarayıp ardından evi fırçalı başlıkla, koltukları borunun ucuna fırça takarak süpürme ile başedebiliyorum, sizde kedi çok oldugu için işe yaramıyor muhtemelen, bir de koli bandı ile kankayız yemek yapmaya girişmeden yahut dışarı çıkarken üstümüzü başımızı giyeceklerimizi bantlıyoruz.

nyssa

kediyi taramak önemli ben bir de şundan sipariş ettim gelsin deneyeceğim vakumlu tüy toplayıcı
Resim açıklamasını girin

pisicikpisicik

kaliteli mama yer,hergün özel fırça ile taranırsa dökülme çok azalır,ben ıslak toz beziyle koltukları siliyorum,yapışan tüyler beze geçiyor

Reyyanhan

Alerjin mi var :/

Reyyanhan

Yıkılsın dünya :D batırın güneş i

Klimt

Bulaşık eldiveninin tüyleri oldukça topladığını duymuştum. Bir de hepimizin bildiği rulolar çok işe yarıyor, en azından bir kedide işe yarıyor.

zuhall

ikea tüy toplama rulolari kurtarici.
gunde iki kez sık yattiklari bolgelerin uzerinden geciverin.
onun haricinde bulgu's diye bir tuy toplama aparatindan bahsetmislerdi. kullanmadim nasil oldugunu bilmiyorum.

Internette gormustum ise yarar mi bilemem ama mutfak eldivenine(mutfak eldiveni diye hatirliyorum yanlista hatirliyor olabilirim) nokta seklinde silikon dokup bekliyorlardi silikon kuruyunca tuy topluyorlardi:)

SelinTuksal

aaaaaaaa bi tane daha 6 kedi sahibi bulddduuuuuuummm demekki tek kedi manyağı ben değilmişim :DDD
yanlız en son sizde bi tane yokmuydu ya? ben mi çok geriden geliyorum :D?

SelinTuksal

Hııııııı hatırladım doğru :D

zeynepgurgen

Tüy toplama rulosu yetişmiyor bazen. Hemen bitiveriyor. Koli bandı da aynı işi görür ;)

Reyaura

Halının ustundekileri fircaliyordum baya tüy alıyordu halidan dün gece niye öyle birşey yaptim bilmiyorum kedi taragiyla haliyi taradim bitane bile tüy kalmadi:D evin her tarafı koltuk ruloyada bantada yetisemiyorum bulaşık sungerini hafif islattim koltuklari sildim oda fena degildi

zeynepgurgen

Furminatör de koltuktakileri iyi topluyor öneririm :D :D

zeynepgurgen

Kedili evin olmazsa olması zaten. Furminatörle hem kedicikler taranır hem koltuktaki tüyler toplanır. Onun dışında herhangi bir marketten alınabilecek bildiğimiz lateks eldivenler de eşyalardan, yataklardan güzel tüy toplar.