Hem Ucuz Hem De İyi Kedi Kumu Arıyorum Bilmiyorum

shorock

hem ucuz hem de iyi kedi kumu arıyorum ne yapmalıyım

13 CEVAP

ursaminor

Sayın DAMI;
kristal kum dediğiniz silika malzemesi her şeyden önce kanserojen bir maddedir. Uzun vadede hem sizin hem de kediniz için büyük sorunlara yol açmaktadır. Silikoz gibi rahatsızlıkların kaynağıdır. Kedilerde silika tozunun solunması, solunum yolu rahatsızlıklarına yol açmaktadır. Ayrıca bu toz bağırsaklarda birikme yapmaktadır.
Bunların da hepsi bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
Ayrıca sert kenarları patilerin çizilmesine de neden oluyor. (ki bence bu bile kullanmamak için yeterli bir neden)

Evde kum taneciklerinin minimuma inmesini istiyorsanız, biz çözümü kıvırcık paspas denilen şeyde bulduk. Süper işe yarıyor.

SelinTuksal

********* ince taneli bentoniti ben kullanıyorum ve memnunum

********* kumlarinin fiyat performans acisindan iyi oldugu soyleniyor.ben henuz denemedim denemeyi dusunuyorum.

eltarcin

Fiyat - Performans = ********* Bentonit İnce Taneli Kedi Kumu.

zuhall

********* ince taneli kum.

Kesinlikle eczacıbaşı kalın taneli pisi pisi

DAMI

Mrb ursaminor haklisiniz butun soylediklerinizde bilgiler icin tsk ederim. Arastirdigimda bu konuyu bu bilgileri edindim ama cevremde olsun bir cok internet sitesinde olsun kristal kum kullanan ve benim gibi sorunlar yasayan herkes memnun kalmis bundan sebep yavruluk donemi gecene kadar kullanmadim sonra denedim patileri icin sorun olabilirmi die sorun olmadigi icin devam ettim ve gercekden sorunumu bu sekilde cozdum veterinerle bu konuyu paylastigimda ise yiyebilir dedi yemesi cok zararli dedi ilaveten alerji yapabilir takip edip herhangi bir sorun yasamazsak kullanabilecegimi soyledi cok sukur oglumda hic bir sikinti yok insallah olmazda

Reyaura

********* Bentonit İnce Taneli kedi kumu banada onerdiler ama begenmedim :D

Benim1kedimvar

https://urun.************.com/evcil-hayvan/vancat-portakal-kokulu-ince-bentonit-kedi-kumu-5-kg-x-4-adet-ucretsiz-kargo-331316141

Ben 30 tl ye almistim bu kadar artmasi kotu olmus ama baya iyi kesinlikle deneyin

shorock

teşekürler

DAMI

Benim ilk dostum oglum dumandi ve hic bir fikrim olmadigi icin hep en pahalisi en iyisi die denedim everclean kullandim ozellikle patilere yapismayan die her ne kadar patiye yapismayan deseler bile yinede evde kum taneleri goruyodum biraz kokuyla alakali sikintili biriyim insanlar 15 gun dio ben her hafta tuvaleti buyuk oldugu icin 10 kg kum kullaniyodum yavruluk donemimizi bu sekilde gecirdik eczacibasinin kumundanda memnundum ama koku hep problem oldugu icin kristal kuma gectim 10 kg kumu 1 ay kullaniyorum sifir koku ve evde kum taneleri yok denedim dostumdada bi sikinti yaratmadi 2 tarafli memnuniyet sonunda en uygun fiyata gelen kristal kumu tercihim haline getirdim :) yavruysa eczacibasi yetiskin ise kristal kum denemenizi tavsiye edebilirim

nvarhaan

Pro line Marsilya sabunlu deneyebilirsiniz ☺️

yasement

Migros indiriminden mırmır bentonit kum aldım fiyatı çok uyguna geldi. Yeni aldım ama iyi gibi sanki.