Kedimin Uyurken Gözüme Odaklanması Ve Tırmalamaya Çalışmasını Nasıl Çözerim ?

Heathcliff

Ellerime ve bacaklarıma tırmalama,ısırma hareketi az tırmalasa da sıkıntı değil benim için acı eşiğim yüksektir o yönden sorunum yok ama uyurken veya yatarken gözüme odaklanıp pati atmaya çalışıyor.Bunu yapmamasının bir yolu var mı ?Gözüme bir şey yaparsa maalesef bahçede bakmak zorunda kalırım sonuçta en önemli duyumuz.Uyurken odaları ayırmak istemiyorum.Şu şekil kedi tırnakları sağlıklı mı? https://i.hizliresim.com/bBVa6n.jpg Tırnaklarını kessem bu davranış ve göz için risk azalır mı ?

11 CEVAP

Masisko10

Göz bandı takabilirsin böylece ayrı kalmazsın kedişle

goknur

Kac aylik veya kac yasinda kediniz oncelikle onu soruyim. Birde uyurken eger goz kapaklariniz hareket ediyorsa durdurmak amacli yapabilir.

Ornek veriyim. Benim profilindeki Minnos 5 aylik bir kizimiz. Arkadasima ilk gittigimde beni uyarmisti dikkat et konusurken agzina vuruyor diye yok artik felan demistim bende. 2 3 dk sonra okkali bir samar yedim agzima :D

Durum sizdede eger gozunuze vuruyormu yoksa cirmaliyormu ? Eger vuruyorsa oyun amacli birseydir diye dusunuyorum. Ama cirmaliyorsa ayri tabikide. Gordugunuz o tirnak olayi cok kotu bisey kesinlikle almanizi tavsiye etmem. Onun yerine kedinizin tirnaklarini duzenli kesmeyi deneyin.

ursaminor

Tırnakları kesin her halükarda ama bu çözüm değil, alışmasını engellemelisiniz. Büyük ihtimal dikkatini çekiyordur göz hareketleri. Dikkatini dağıtın bunu yaptığında zaten zamanla unutur daha bebeymiş çok :)

Heathcliff

Ben de öyle yapıyorum odaklandığını gördüğümde bozuyorum odağını ama 1 tırmık yedim kaşıma :) tırnakları hafif açık şekilde vuruyor tırmalama denmez.

goknur

Minnakmis cok masallah ona :D

Heathcliff

@Max kedimle uyumayı seviyorum ve önceliğim sorunu bir değişiklik yapmadan çözmek

Heathcliff

Resim açıklamasını girin

Heathcliff

Kedim 52 günlük erkek Van kedisi @goknur

Reyaura

Tırnaklarını torpuleyin ucundan kesin sivri yerini alın hem elinize hem gözünüze birşey olmaz :) olta şeklinde oyuncaklar var onlardan alip oynatin zamanla bırakır

_Max_

Aynı odada yatmayın en iyisi bahçede bakılmak zorunda kalmazsınız

Heathcliff

@Max kedimle uyumayı seviyorum ve önceliğim sorunu bir değişiklik yapmadan çözmek