Su İçmiyor

Sutunannesi

Kedim sabah kalktığından beri bir damla su içmedi. Farklı kaplara bardaklara koyduk kokluyor daha sonra geri gidiyor. Ama mama yiyor. Neden su içmiyordur kafayı yemek üzereyim dün içiyordu hatta dün kabındaki tüm suyu içmişti

15 CEVAP

zeynepgurgen

Kendi haline bırakın. Biliyorum üst üste çok şey yaşadınız ama kendinizi sakinleştirmeye çalışın. Bir iki gün içmezse o zaman nasıl içiririm diye düşünürsünüz.

Reyaura

Şırıngayla içir

_Max_

Yaş mama mı verdiniz gün içerisinde?

gunosari

Hastalık psikolojisi zordur.Ama durumları felaketleştirmeden umutla yaklaşmak hem siz hem kediniz için daha iyi olacaktır.Biraz sakinleşmeye çalışın kendinizi ayakta tutamazsanız yavrunuza da bir faydanız olamaz.Yaş mamanın içine biraz su koyarak vermeyi deneyin belki içer suyunu.Bazen bizim miniklerinde bir gün boyu su içmediği oluyor.

Sutunannesi

Sabah 6 dan beri Peşinden koşturarak parmağımı yalatarak bir kaç damla su içirdim parmağımdan. Bir kaç saat öncede kendisini su içerken yakaladım. Süt normalde çok fazla su içen bir kedi. O yüzden Sudan kesildiği an anlıyoruz ki psikolojik ya da fiziksel bir rahatsızlığı var. Antibiyotiği veterinerimle iletişime geçerek kestim. Çünkü yapılan testlerin hiçbirinde parazit varlığını ispatlayacak bir şey çıkmadı. Boşuna ona eziyet ediyormuş gibi hissettim yemeden içmeden kesilince. Dışkısı bu sabah normal katı şekildeydi eskisi gibi. Mama değiştirdiğim de sorunların ortadan kalkacağına inanıyorum umarım öyle olur. Ve haklısınız sakin olmam gerek ama tüm rahatsızlıklar öyle üst üste geldi ki artık sağlıklı düşünemediğimi farkettim. Islak fip olabilir denildi kabızlık başladı daha sonra kanlı ishal ve yemeden içmeden kesilme süreci beni psikolojik olarak çok yıprattı. Onun da çok yorulduğunu biliyorum. Benim ona yardımcı olmam gerektiğinin bilincindeyim ama yapamıyorum bazen çok korkuyorum ufak bir şeyin sonucu büyük bir şey olacak diye :( tavsiyeleriniz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Gerçekten böyle bir siteyi bulmasaydım ve sorunları sizlerle paylaşmasaydım aklımı kaçılabilirdim diye düşünüyorum. Hepinize tekrardan çok teşekkür ederim. İyi veya kötü bir gelişmeyi mutlaka paylaşacağım

Endişe edicek bir şey yok bence ihtiyacı yoktur şu an için birkaç gün böyle devam ederse veterinere götürebilirsiniz.

Sutunannesi

Şırıngayla ilaç veriyorum şırıngadan kaçıyor o yüzden ne yapacağımı şaşırdımm

Sutunannesi

NEden su içmiyordur

Sutunannesi

Neden içmediğini anlamaya çalışıyorum ama bilmiyorum dün tüm suyunu içerken bugün bir damla bile su içmedi koşturmasına rağmen. Neden içmiyor ki :(((

Sutunannesi

Hayır hiçbir şey vermedim sadece kuru mama ile beslendi. Normalde içer su çok sever ama ağzına bir damla bile sürmedi bugün bir damla bile. Günde 4 kere çişe çıkan kedi bir kere çişe çıkmadı. Nedendir nolur yardımcı olun zaten hasta. Mama yiyor ama su yok ne yaparaaak yapalım neler denedik. Nolur gören arkadaşlar bir şeyler yAzsın çok çaresizim artık İnan’ın

Sutunannesi

Su içmezse nolur

Sutunannesi

Çok az mama yemiş. Dün her şey normaldi bugün sabah birden bire mamadan Sudan kesildi. Çok uyuyor. Oyun oynuyor gibi yani ilgisiz değil oyunlara. Antibiyotik veriyordum ishali için şırıngayla an itibari ile Bırakma kararı aldım artık vermeyeceğim hiçbir şey. Gün geçtikçe yolun sonuna geliyormuşuz gibi hissediyorum. Haftalardır ne çok şeyi yenmeye çalıştık onu yendik bu çıktı bunu yendik şu çıktı. Evet güçlü bir kız ama bazen yorulduysan pes edebilirsin annecim diyorum. Artık sağlıklı düşünemiyorum onu çok seviyorum ama içim acıyor o her sorun yaşadığında evladım o benim

Mukaddess

Ne durumda şuan ?

Sutunannesi

Zorlada olsa bir kaç damla su içirebildim. Çiş yaptı ama gün içinde hiç su içmemişti neyi yaptı bilmiyorum. Uyumaya gitti şu an zaten devamlı uyuyor bu aralar :((

SelinTuksal

antibiyotik insanlarda uyku yapar, hayvanlarda da yapabilir. kediler de çok sık su içen canlılar değiller. o bütün ihtiyacını dün tüm suyunu biirerek aldığı için içmiyor bama kalırsa. ilacı en azından kullanmanz gereken adar günün yarısı kadar kullanın bence en az (10 günse 5 gün kullanın) . ama öncelikle yapmanız gereken şey biraz sakin olmak. sanki biraz fazla mı evham yapıyorsunuz ne :) ?