Hamile Kedi Beslenme Detayları

pongul

Merhaba,
Bir kızımız hamile (yeni), şu anda nd düşük tahıllı kuzulu yiyor ancak gebelik süreci için daha besleyici ve kümes hayvanı eti içermeyen ve Türkiye sınırları içerisinde alabileceğim hangi kuru mama daha iyi olur yavruların gelişimi için? Emin olamıyorum. Ya da gebelikte mama değişimi yapılmamalı mı? Teşekkürler.

22 CEVAP

zeynepgurgen

Saçmalamak; anlatılanı, anlatılanda bahsi geçeni bilmeden bu saçmalamaktır demektir.

Feronia

Bir haftada yavaşça geçin, sorun olmaz. Hindistan cevizi yağı yavruların bağışıklık sistemine, yumurta kabuğu kemik gelişimlerine, balık yağı zihinsel gelişimlerine, kemik suyu eklem sağlığına çok faydalıdır. Emzirme döneminde muz, mercimek, yaban mersini gibi prebiyotik besinler verirseniz yavruların sindirim sistemi için de iyi olacaktır.

Feronia

Orijen Six Fish kullanabilirsiniz.
Bir gün hindistan cevizi yağı, bir gün yumurta kabuğu, bir gün balık yağı olmak üzere takviye yapabilirsiniz. Normal ölçünün iki katı verin ve sık sık yaş mama ile beslemeye çalışın. Yaş mama olarak Instinct çeşitleri tavsiyemdir. Emzirme döneminde free-feed besleyin.

Feronia

Kuzu ve dana kemiği olabilir. İlikli kemik kullanın. Kıkırdak kullanmayı unutmayın. Yeterince kıkırdak kullandığınızı kemik suyu soğuduktan sonra yoğunluğundan anlayabilirsiniz, kıkırdak yüksek miktarda jelatin içerir. En son yaptığımda donmuş küp çözdükten sonra jelibon gibi duruyordu kapta. :D

Feronia

Kıkırdaktaki jelatin yapay değil ama doğal. Kemik suyunda mutlaka olmalı ama sırf kıkırdak da fazla olur. Yarı ilikli kemik, yarı eklem kullanabilirsiniz.

zeynepgurgen

@Feronia Ezgi senden çok iyi kasap çırağı olur :D

pongul

evet küp şeker gibi gıdalara da bu jelatin ekleniyor - dikkat etmek isteyenler için.

zeynepgurgen

Al benden de o kadar. Bu tontiklerin kıymetimizi bilmesi lazım :D

Reyyanhan

Geçmiş olsun pongul :( şükür ki iyi . Allah uzun ömür versin

kedilimadam

Hamilelik süresince ben n&d kitten kullandım.Şimdi lohusalığında da kittena devam ediyorum.Gebelik süresince gün aşırı schesir ıslak mama ve 3 gün de ev yoğurdu verdim, ayrıca tüy ve deri sağlığı için malt kullandım.Çok sağlıklı bir doğum gerçekleştirdi, bebekler de çok formdalar.Hayırlı olsun umarım sağlıkla gelir bebekler dünyaya anne de sağlıkla kavuşur yavrularına:)

pongul

@feronia teşekkürler acana pacifica kullanmıştık ama orj- six fish kullanmadık hiç, besleyici bir mama olduğunu duyuyorum hep geçiş süreci sıkıntı olmazsa neden olmasın. yaş mamada instinct zaten vazgeçilmezimiz. şu anda veda phytomins takviyesi yapıyorum günde iki kez.

pongul

arkadaşlar teşekkür ederim cevaplarınız için. maalesef kedimizde hamilelik değil pyometra oluşmuş yani rahim iltihabı. dün gece genital bölgede akıntı ve kanama başladı, sabah acil ameliyata aldık, tüm rahmi alındı. durumu iyi. açık pyometra olduğu için zamanında teşhis yapılabildi.

zeynepgurgen

Geçmiş olsun kuzucuğa

Anonymus827062

Kasaptan nefret ediyorsunuz da kasaptan elma armut mu almaya gidiyorsunuz:) kasaplar olmasa bu bahsettiklerinizi nereden alacaksınız? Sacmalamak bu olsa gerek;) pongul çok geçmiş olsun acil şifalar...

Reyyanhan

Zeynep :) yıkılıyorum