Köpeğim Çok Korkak Ve Tuvalet Eğitimi Nasıl Olmalı

Köpeğim balı alalı 2 gün oluyor ilk gün korkudan ısırmaya kendini savunmaya çalışıyordu şimdi o kadar yapmıyor ama yine yanına doğru gidince çok korkuyor kuruğunu kıstırıyor hemen yatıyor falan dün gece yatağımın yanına geldi birlikte yattık sonra rüya gördü uyurken koşmaya titremeye falan başladı uyandırdım sakinleştirdim hemen aradan 30 dk 1 saat kadar bir süre geçti yatakta bi ıslaklık olduğunu farkettim sonra yatağı temizledim falan sizce bir sıkıntısı varmıdır sorun yaratırmı birde tuvalet eğitimi nasıl verebilirim daha 2 aylık yattığı yerin etrafına gazete koydum bağzen gazetenin olduğu bölgeye bağzende dışına yapıyor ne kadar sürer tuvalet eğitimi vermesi

1 CEVAP

TheTurk

Kafes eğitimi ve düzenli besleme yaparak kolayca verebilirsiniz.
Henüz çok küçük olduğu için idrar kesesi de küçüktür bu yüzden çok sık çiş yapar.
İçgüdü gereği yattığı yere yapmak istemez ama kesesi küçük olduğu için tutamayabiliyorlar.
Büyüdükçe tutmayı öğrenecek. Sabırla takip etmelisiniz.