Evden Cikinca Tuvaletini Yapiyor

Kemalarikan

7 aylik bir huskim var. Ben evdeyken bir problem yok ama ben evden gidince eve cisini ve kakasini yapiyor, birde gozune ne kestirirse parcaliyor(disi) Bu konu hakkinda ne yapabilirim?tesekkurler

7 CEVAP

ursaminor

@anfrenee
gözünün içine de bakıyor değil mi? Bilerek ve isteyerek :/
Biz koltuk örtülerinin altına ince naylon serdik artık. Annem baş edemiyor bu kızla açıkçası. Ama onsuz da yapamıyor aşk işte :D

albicup

Büyük ihtimalle sıkıldığı için yapıyordur.Çünkü genelde köpekler sahipleri onları yalnız bıraktığı için cezalandırmak adına evi mahvederler.Yani bir nevi size kızma yolu.

Heathcliff

Husky maalesef ev ortamında bakılacak bir ırk değil enerjisi aşırı yüksek,aşırı özgürlüğüne düşkün ve eğitimi de zor bir ırk.Büyük ihtimalle enerji fazlalığından yapıyordur

anfrenee

Siz evden gidince size ceza veriyor olabilir bnm kopegime bn kizinca gidiyor bilrk koltugun ustune cisini yapiyor :Ds

anfrenee

Ayn ya insan kizmayada kiyamiyor atsan atilmiyr satsan satilmiyor :S

Kemalarikan

Kizdigi icin yada enerjiden yapiyorsa bahceli eve tasiniyorum zaten umarim gecer yanindada golden var yalnizda degil aslinda ama

onuralpaslan

sana bakıyorsa bilerek yapıyor olabilir kemirmemesi için ortadan kaldırarak veya hayır komutu biliyorsa ona hayır komutuyla durudurabilir veya kumbara vb ses ile dikkatini farklı yöne dağıtabilir kemirmediğinde ödül verebilirsin yada benzeri sistem youtubede çok vardı bu tarz sorun ve videolar çözümleri vardı ama :) çiş sorunu için bilinçli olarak yapıyor koku yaptığı yeri sirke karbon vb silerek geçirirsin senin dısında kardesin vb bakcak olan biri varsa evde durursa yapcağnı zannetmiyorum sıkıntıdan dolayı yapıyordur veya psikolojik olarak ama psikolojik olsa sen varkende yapardı ama daha önceki bir davranışında bunu tetikliyor olabilir