Kedim Halsizlesti

Roza23

Kedimde yaklaşık 1 aydır pire var ve anca çarşamba günü götürebilirim veterinere. Iki gundur kusuyordu zaten. 9 kere kustu hatta ve ıkisinde tüy de kusmuştu. Bugun kusmadı ama surekli uyudu. Istahi iyi. Ishal de degil ama korktum bi sey olur mu diye. Çarşamba gününe kadar ne yapabilirim?

7 CEVAP

zeynepgurgen

Şimdi bana kızacaksınız ama kedicik 1 aydır pireler içinde ve hiçbir şey yapılmadı mı?

zeynepgurgen

İnanın hemen veterinere gidip onlara saçmasapan bir meblağ vermek zorunda değildiniz. Baktınız ki sirke vs doğal yöntemlerden sonuç alamadınız kendiniz herhangi bir kliniğe girip ense damlası alırdınız, eve döndüğünüzde uygulardınız. Pireler yalnızca ona değil size de zarar.

onuralpaslan

valla fikir vericem ama yanlış fikir vermek te istemiyorum veterinerine tam anlamıyla güveniyorsan telefon ile arayarak fikir al saydıklarının hepsine tavsiye veririm ama yanlışta olabilir kusmada varsa ararsan çok daha iyi temiz fikir verir

Mukaddess

Kendiniz tarayıp filan temizlemediniz mi sadece pireden olduğunu düşünmüyorum öyle olsa dışardaki kediler hep pireli mutlaka başka bir sebebi vardır ama en azından kendiniz tarayın temizlemeye çalışın en azından oda çok rahatsız eder zarar verir ama başka bir şey daha vardır mutlaka halsiz oluşunda bir veterinerle mutlaka görüşün. Çarşamba geç..

Roza23

1 aydır pire var evet bu süreçte sirkeli su gibi seyler denedik ama veterinere götüremiyorum. Maddi olarak sifirim ve işsizim. Kedimin ihtiyaçları icin ailemden aldığım harçlıkları kullanıyorum ve bu bi veterinere gitmeye yetmiyo. Çarşamba günü de doğum günüm ve ailemden ekstra harçlık alabilmeyi düşündüğüm icin goturebilirim diyorum. Yoksa zaten pire görür görmez götürmek isterdim. Kusma olayı da 1 kaşık whiskas mamasıyla başlamıştı ve bi daha vermememe ragmen ikinci günün sabahı yine kustu ve yine tüy vardi. Bi yakinimdan rica ettim malt macun getirecek sali gunu tuy sorunu yuzunden. Ama bugün halsizlesince elimden ne gelir diye sormak istedim. Tabi ki en sağlıklısı hemen götürebilmek olurdu

Tek kullanimlik dis parazit damlalari o sekilde olmaz veterinerden temin edebilirsiniz.

Roza23

Ense damlarınınsa yas boy kiloya gore yapildigini duymuştum. Bu yüzden yanlıs bi sey yapmaktan korktum. Daha önce bi kedimi kaybettim ben çok zor zamanlar geçirdik. Buna da bi sey olacak diye aklım çıkıyor. Sahiplendirmeyi bile düşündüm ama yaşayamam ben onsuz