Bilgisizim, Cahilim Yardım Edin :D

TolgaC06

Merhaba , ben golden almak istiyorum bakımı masrafı eğitimi nasıl oluyor ? sık hastalanırlar mı ? günde kaç saatimi ayırmam gerekiyor biraz bilgilendirebilir misin teşekkür ederim şimdiden :)

20 CEVAP

CanerOduncu

Goldenlar çok hareketli yani egzersiz ihtiyaçları yüksek olan köpeklerdir, çok oyunculardır yani yaramazlık yapmayı severler. Çok iştahlılardır birazcık pis Boğaz yani bu yüzden kilo almaya meyillidirler. Ciltleri hassastır.
düzenli fırçalanıp bakım görmezse. Düzenli egzersiz yaptirilip premium mamalarla beslenmezse cilt hastaliklari yaşamasi kacinilmaz olur.
Eğer çok sağlıklı mükemmel bir golden gorurseniz sahibini tebrik edin, çunki goldenlar bilinenin aksine acemiler icin en uygun cins veya bakimi en kolay cins falan degildir. Bakımı hassasiyet getektiren ve tecrübe isteyen bir irktir.
Her irkin belli zorlukları hassasiyetleri özel ihtiyaçları vardır. Lütfen ayakkabı alır gibi kopek almayın irklari markalastirip ben golden alacam rot alacam shintzu alacam gibi seyler demeyin.
Ayrıca illaki golden alacaksaniz binlercesi barinaklarda atılmış vaziyette bekliyor..golden!

lenahmet

aşıları tasması mama kabı vs ilk başta biraz masraflı olabilir boş zamanlarınızı (en az 2 saat) yeterli olacaktır

azmsym

öncelikle kaç yaşındasın, okulun varmı? ayrıca yeternce sabırlımısın,golden kıskançtır bilindiği üzerede buyuk ırktır. yavru olarak almayı düşünüyorsan çok iyi dşünüp tartarak almalısın sana alıştıktan sonra ayrılmanız zor olacaktır. mamayla beslemen lazım maddıyatta onemli

azmsym

üniversite ilk yıllarında biraz zorlanabılırsın ayrıca hayvan besleyenler cok zor ev buluyor ornegın benim köpeğim var yavru labrador kimse evine almıyor bahçeli evi olanlar bile kabul etmiyor,önceden evini hazırla köpek için sonra sahiplen

TolgaC06

üniversite sınavına hazırlanıyorum yazın almayı düşünüyorum gittiğim şehirde yoldaşlık eder diye düşündüm :) bana her türlü sorunu çıkarabilir o derece sabrederim :)

Hayvist

Herkesin ev için en uygun diye bilindiği aslında hep ev için alınıp bakılamayıp sokağa terk edilen cinstir GOLDEN.. Tüy dökümünde üstüne yoktur, ilgi ister kıskançtır. Çoğunun kendine has kokusu var cüsse büyüklüğü ve tüyden dolayı.. Kilo almaya meğillidirler kalça çıkığı riski yüksektir. Tüm bunları geçiyorum büyük bir köpeği gezdirmek ile küçüğü gezdirmek farklı şeylerdir. En en önemlisi yaşadığınız binada yasak yok ise bir köpek sahiplenin.

GOZDEMAYLO

ben 6 aydır bakıyorum çok zor eğer gerçekten istemiyorsanız çekinceleriniz varsa almayın derim çok masraflı oluyor bebek gibiler ilk 3 ay çok zor ama sevgisi dünyalara değer bakamıycaksanız hiç almayın goldenlar çok hareketli ve insan isteyen köpekler ilgi göstemeniz gerekli

gokceyigit

üniversite ilk yılları için bir köpek yanlış olur kanaatindeyim.çünkü önce kendin için değişecek bir yaşam tarzı seni bekliyor.köpek demek ilgi demek bence cinsi hiç önemli değil ama bir çocuk kadar ilgi ve sevgiye ihtiyacı vardır.okulla birlikte eger bunu başaramassan hem aldığın köpeğe hemde sana sorun yaratabilir

TolgaC06

Anladım teşekkürler :)

TolgaC06

Mantıklı hiç düşünmemiştim bu kısmını..

azmsym

illa beslemek istersen küçük ırk ve havlamayan beagle pekingese bakabilirsin,gerci golden de pek havlamaz ama eğitilme sekline baglı

TolgaC06

golden a bildim bileli hayranım başka bir arkadaş düşünmüyorum tavsiye için teşekkürler :)

TolgaC06

Sadece aşırı sevimlilik kotasından Chow Chow'a istisna yapabilirim ama hiçbir fikrim yok sadece resmini gördüm yani birde onun hakkında bilgi sahibi olmam gerek önce alıp bakamama durumu yaşamak istemiyorum

TolgaC06

Yazınız çok faydalı ve tam bir hayvensever tarafından verildiği belli teşekkür ederim. Yalnız alacağım köpeğin cinsini söylemekte zarar görmediğimi ve markalaştırmak olarak nitelendirmediğimi belirtmek isterim. Golden alacaksam ve bunu dile getirmemde sakınca varsa bir dahakine içime atarım teşekkürler.

Kucuk irk almanızı tercih etmem çok sık hastalaniyorlar.Büyük ırk daha iyi.