Yardım Edin Acil Bir Şey Bilmiyorum

ADmn

Kedim erkek 1 yaşında sürekli miyavlıyor ve hiç susmuyor oraya buraya işiyor illa ben götürücem kumuna öyle yapacak tuvaletini küçük tuvaleti için ayrı götürüyorum büyük tuvaleti için ayrı bazen anlamıyorum tuvaleti geldiğini ya da evde olmuyorum işiyo o zamanda annem artık istemiyorda evde nasıl düzelticem ben kediyi bir bildiğiniz varsa söyleyin lütfen !!!

11 CEVAP

mablen

Erkek büyük ihtimal erkek kediler ciftlesmek icin etrafa koku bırakıp dişi çağırmak amaçlı cis yaparlar. Hemen kisirlastirin. Bütün sorunları sona erer

zzAr

kum eğitimini tekrar verin işiyor mu yoksa dönemsel olarak çiftleşmek istediği için etrafa kokusunu mu bırakıyor acaba? kedinizi alıp götürmeyin eğer öyle yaparsanız alışacak onun yerine tuvalet eğitimini daha disiplinli ve uzun süre vermeyi deneyin derim.

zzAr

idrarını yaptığı yeri mendille silin, üzerinde idrar olan mendilin bir parçasını kumun için koyun. eğer dışkısını yaptıysa dışkısından bir parçayı kumun içine koyun, gün içinde onu kumun yanına götürüp arada patileriyle eşeleme hareketi yapın kumu nasıl kullanacağını hatırlasın. Kedinizin ev içinde tuvaletini yaptığı yeri amonyaksız bir temizleme maddesiyle temizleyin idrar veya dışkı kokusu kesinlikle kalmamasına özen gösterin. ayrıca kedinizin kum kabı nerede? sakin bir yerde olması daha uygun olur. ayrıca kedinizin bir sağlık sorunu da olabilir veterinere gösterdiniz mi?

CanerOduncu

Kedinizi ilk fırsatta veterinerinize götürün, kısırlaştırılsın ve mümkünse dikişleri iyileşene kadar veterinerde kalsın. Siz bu süreçte evin tümünü özellikle de tuvaletini yaptıgı bölgeleri amonyaksız temizlik malzemeleri kullanmaya dikkat ederek iyice temizleyin. Sorununuz çözülecektir.

ADmn

Teşekkür ederim çiftleşme döneminin geçmiş olması gerekmez mi ki şubatta felan girdi çünkü o döneme mayıa geldi neredeyse dediğinizi uygulayacağım teşekkür ederim

ADmn

Birde kedi bize geldiğinde zaten eğitimliydi tekrar nasıl eğitim verebilirim ??

ADmn

Genelde balkonda duruyor yağmurlu zamanda da küçük bir odası var oraya koyuyoruz işeme sorunu iki haftadır felan var götürmedim ama dediklerinizi denedikten sonra aynı şeyi yaparsa götürücem

ADmn

Tuvalet kumunu değiştirirken tuvalet kabını deterjanla felan yıkıyorum o yüzden mi oluyor acaba ?

mablen

Bu erkek dişi değil erkekte dikiş olmaz lazerle yakiyorlar:) ve kesinlikle vette bırakmayın eve getirin psikolojisi bozuluyor terk edildigini sanıyor. En son olarak amonyakli suyla silmenize gerek yok. Kisirlastigi için içinde herhangi bir istek olmayacaktır. Çok sakin bir kediniz olacak :) şimdiden geçmiş olsun.

mablen

Ya pardon yeni okudum kedinize balkonda mi bakıyorsunuz. Çok günah küçücük yere tıkmayin onu balkon acıkmi peki kaçıncı kat

ADmn

Kedime balkonda bakmıyorum tuvaletini balkona koyuyorum iki katlı ev üstelik istediği yerde durur alanı bol hatta şuanda yanımda mışış mışıl uyuyor bir önceki yorum tuvaleti nerede gibi bi soru sorulmuştu ona cevap olarak yazdım