Tuvalet Eğitimi Nasıl Verebilirim??

Baymeoww

köpeğim budi 2 buçuk aylık. 14 martta son aşısını olacak ve nisanda dışarıya çıkabilecek.tuvalet eğitimi vermeye çalışıyorum ancak sürekli başka yerlere yapıyor. Eğitim pedlerinden alıp serdim,(bunun gibi: https://www.*********.com/trixie-yavru-kopek-cis-egitim-pedi-60x90cm-8-adet ) tuvaletini başka yere yaptığı zamanlar silip oraya damlattım,koklattım. Ama bazen pedine yapıyor,bazen dışarı. nisanda da dışarı çıkartabilince dışarıya alıştıracağım. Ne yapmalıyım? Dışarıya alıştıracağım için böyle bırakıp,eğitime nisanda mı başlamalıyım yoksa devam mı etmeliyim?

3 CEVAP

Mariana

Ben köpeğime tuvaletini yaparken bitmesini beklemeden tutup pedin üzerine taşıdım bıraktım eve yapmaması için çişi olduğunda aynı şekilde tutup bahçeye bıraktım öyle öyle alıştı sonradan evin içine yapmadı tuvaleti geldiği zaman kapı dibinde havlayıp bize bildirdi evde yoksak pedine yapıyordu

Mariana

Ben köpeğime tuvaletini yaparken bitmesini beklemeden tutup pedin üzerine taşıdım bıraktım eve yapmaması için çişi olduğunda aynı şekilde tutup bahçeye bıraktım öyle öyle alıştı sonradan evin içine yapmadı tuvaleti geldiği zaman kapı dibinde havlayıp bize bildirdi evde yoksak pedine yapıyordu

Baymeoww

hımm..Dışarı çıkabilme zamanı gelince deneyeceğim.ödül mamasıyla yavaş yavaş alışmaya başladı.Teşekkürler..