Kedim Yaş Mama Yemiyor Ne Yapmalıyım?

DEMET92

MERHABALAR;
PAMUĞUM HEP KURU MAMA YİYOR. 5 AYLIK DAHA . EN KALİTELİ MAMALARI KULLLANIYORUM AMA
YAŞ MAMA YEMİYOR. ZORLA ELİMLE YEDİRİYORUM. ANLAMADIM NEDENİNİ?
(PROPLAN KIYILMIŞ GOURMET KULLANIYORUM VE HER ÇEŞİDİNİ DENEDİM. )

19 CEVAP

kedilimadam

Ben de schesiri öneriyorum. Oldukça fazla çeşidi var, birini muhakkak sevecektir.

aleyn

kedinizin önüne mamayı koyun yarım saat kalsın yemezse kaldırın bunu sabah öğle ve akşam olmak üzere gunde 3 kez yapın ve aralarda hiçbir şey vermeyin 3 güne kadar uzatabilirsiniz ama genelde 2. gun yiyorlar ve bi kere yedikten sonra yemesi daha kolay oluyor. vet. tavsiyesidir.

deniz_berkan

schesir - naturea - gimcat - sapphire püre deneseniz ? benm kedimde taneli olarak yemeyi bıraktı birden bire püre balık yiyor suan sadece . bunlarıda deneyin isterseniz mutlaka sevdiği bir çeşit cıkar içinden diye düşünüyorum .

iselas

Benim piyasada nerdeyse denemediğim yaş mama çeşit ve markası kalmadı hiç birini yemiyor. Ben pes ettim ama siz beğendiği bir tane bulursanız buradan yazar mısınız belki bizim kızda yer :(

Kjw

Benim kedim her türlü yaş mamayı yiyor,içerik ve marka fark etmiyor...Küçüklüğünden beri alıştırdım hiç seçmeden yiyor,tek tip beslenmeye karşı olduğum için farklı şeyler yemesini istiyorum...Kendimde yapıyorum hiç birine hayır demedi,çoğu zaman sulandırıp veriyorum,içine kattığım vitaminler var,kolaylıkla yedirmiş oluyorum.

Ve en kaliteli mamaları kullandığınız kısma katılmıyorum...Proplan ve gourmet iyi değiller ...
Instinct,schesir,Animonda Carny,Naturea,Applaws deneyebilisiniz...

Yinede yemiyorsa bişey diyemem çoğu kedi yaş mamayı sever ama sevmeyende çıkabiliyor .

DEMET92

TEŞEKKÜR EDERİM. BİZİM KULLANDIĞIMIZ DA İRİ DEĞİL KIYILMIŞ ZATEN AMA DENEYECEĞİM. İLLAKİ SEVECEĞİ BİR LEZZET ÇIKAR DEDİĞİNİZ GİBİ

gunosari

Bizim büyük kedi de çok yaş mama seçiyor schesirin tüm çeşitlerini denedik yemiyor.Instinct tavşanlı ve animondanın sığır etlisini sevdi birazcık yiyor onlarıda.

islak mamaya biraz sıcak su ilave edin, bu mamanın aromasını arttıracaktır, daha lezzetli gelecektir kedinize. bir de yaş mamayı vermeden biraz acıksın izin verin, bu durumda elbette yiyecektir.

İlla yaş mama yemesi gerekmiyor ki,hatta benim veterinerim lütfen sadece kuru mama verin ayda 1 de tercihen küçük miktarlarda yaş mama verebilirsin demişti.Dolayısıyla yaş mama yememesi ekstra bir sıkıntısı yoksa çok da uğraşılması gereken bir konu olarak gelmiyor bana.

DEMET92

tabiki İSELAS , ben beğendirebilirimsem küçük hanımıma size de burdan yazarım :)

DEMET92

bende dediğiniz markaları deneyeceğim KJW.

Nazzzz011

Bizimkide yemiyor hatta sadece yaş mama değil direk kuru mama dışında hiçbirşey yemiyor

banubabayigit

Kedim 4 aylık sarman. Kuru mamayı canı isteyince yiyor sürekli süt ve sofradan yiyecek istiyor. Me-o yaş mama aldım, whiskas aldım ikisini de yemedi. Gimcat’in yoğurdunu denedim bayıldı diyebilirim. Kesinlikle tavsiye ederim. Ama maalesef benim kedim de yaş mama yemiyor :(

mrcasper

benim sıpa ağzını sürmüyor

CalicoMinos

Nasıl yemiyor anlamıyorum benim kedim tüm yaş mama için çıldırıyor saldırmaya başlıyor sevmiyorsa reflex kullan